BURSA'DAN MUDANYA´YA RAHAT ULAŞIM

Bursa Büyükşehir Belediyesi, şehrin en büyük inşaat alanına sahip olan Emek Kavşağı'nda batçığın altındaki üç şeritli yolu trafiğe açtı.

BURSA'DAN MUDANYA´YA RAHAT ULAŞIM

Kavşak, raylı sistem ve raylı sistem istasyonunu bünyesinde barındıran ve normal bir kavşaktan 5 kat daha büyük bir inşaat alanına sahip olan Emek Kavşağı'nın tamamlanan bölümleri trafiğe açılıyor. Geçtiğimiz günlerde Mudanya'dan Bursa'ya geliş istikametindeki 3 şeritli batçık bölümünün açıldığı yolda batçığın altındaki, Bursa'dan Mudanya'ya giden 3 şeritli yol, halkın kullanımına açıldı. Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Bursaray Emek Hattı çalışmaları çerçevesinde kavşak düzenleme, raylı sistem hattı ve raylı sistem istasyonu olmak üzere 3 aşamalı olarak projelendirilen Emek Kavşağı'nda çalışmaların hızla devam ettiğini ve tamamlanan kısımların hemen halkın kullanımına açıldığını söyledi.
Emek Kavşağı'nda çalışmaların son aşamaya geldiğini dile getiren Altepe, biten bölümlerden biri olan ve batçığın altında kalan Bursa-Mudanya istikametindeki 3 şeritli yolun açılışını yaptı. Altepe, "Vatandaşlarımızın mağdur olmaması için çalışıyoruz. Bursa'dan Mudanya'ya gidiş istikametinde, batçığın altındaki 3 şeritli yolu da açıp trafiğe nefes aldırıyoruz. Kavşak tümüyle bittiğinde büyük bir açılış yapacağız ancak, biten bölümleri bekletmeden açarak, trafiğin rahatlamasını istiyoruz" diye konuştu.
Yolun açılışını yapan Başkan Altepe, Bursa'dan Mudanya'ya rahat ulaşmak için yeni yolu kullanan vatandaşları selamladı. Sürücüler de yolun açılışına korna çalarak destek verdi. 

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!