Bursa'dan İdlib'e "Gönül köprüsü"

Emirsultan İnsani Yardım Bursa Teşekkülü, insanlık dramının yaşandığı Suriye'nin İdlib kentinde yetimlere bayramlık gönderdi. Türk Kızılayı bayram arefesinde ekmek, gıda kolisi ve elbise yardımlarını İdlib halkına kavuşturdu.

Bursa'dan İdlib'e ''Gönül köprüsü''

Emirsultan İnsani Yardım Bursa Teşekkülü insanlık dramının yaşandığı İdlib'deki yetimleri unutmadı.

5 Ağustos Pazartesi günü Bursa Teşekkülü tarafından Suriye'ye doğru yola çıkan 22. TIR Bursalı bağışçıların ve gönüllülerin yardımlarını İdlib kırsalında yaşam mücadelesi veren ihtiyaç sahiplerine Kurban Bayramına 1 gün kala ulaştırıldı. 

Türk Kızılayı, bölgedeki çadır kentte yaşam mücadelesi veren ailelere ekmek dağıtımı yaptı. Ekmek dağıtımının yanı sıra, Suriye'nin çeşitli bölgelerinden İdlib'e göç etmiş olan mazlumlara gıda ve giysi yardımı da yapıldı.

Komşusu açken tok yatan bizden düsturu ile çalıştıklarını ifade eden Bursa Teşekkülü yöneticisi Yavuz Özdemir, Bursalı vatandaşlara vermiş oldukları desteklerden dolayı teşekkür etti. Yavuz Özdemir "Evet geçtiğimiz günlerde 22. TIR'ımızı Bursa'mızdan dualar ile uğurladık. Türk Kızılay'ındaki görevlilerimizle irtibat halindeyiz. Türk Kızılay'ımız kurban bayramı, arifesinde mazlum İdlib halkına ulaştırıyor. Özellikle İdlib'te son bombardımanlardan kaçarak zeytinlik arazilere sığınan mazlumlara ekmek ve gıda kolisi ile elbise yardımlarımız Hilalin gölgesinde İdlib halkına ulaşıyor. Komşusu açken tok yatan bizden değildir düsturu ile İdlib'teki mazlum ve yetim kardeşlerimizin yanında olmak istedik. Bursalı yardımseverlere çok teşekkür ediyorum.   Suriye'de savaş şartlarında görev yapan Hilal'i Ahmer ekibi gerçekten övgüyü hak ediyor, Allah onlardan razı olsun Gece gündüz çalıştıklarını, bölgeye gittiğimizde de bizzat şahidiz. Şuanda gerçekten idlib de zor şartlar var, o şartlara rağmen bu hizmeti devam ettiriyorlar. Sağolsunlar var olsunlar Allah razı olsun" ifadelerini kullandı.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!