BURSA'DAN GİTMEYE NİYETİM YOK!

Bursaspor Teknik Direktörü Ertuğrul Sağlam, "Bursa'dan gitmeye niyetim yok. Kentte birlikteliği sağlayalım yeter" dedi.

BURSA'DAN GİTMEYE NİYETİM YOK!

 

Bursa Hakimiyet Gazetesi'ne açıklamalarda bulunan Türk futbolunun son dönemdeki parlayan yıldızı Ertuğrul Sağlam, şu günlerde ise bir hayli rahatsız. Beşiktaş, Galatasaray ve Milli Takım ile ismi geçen Sağlam'ın gönlünde ise Bursaspor yatıyor. Ankaragücü maçının ardından yaptığı konuşmayı ilk kez söylemediğini belirten Ertuğrul Sağlam, "Konuşmam farklı noktalara çekiliyor. Bu sözleri belki 10 kez söyledim. Her ortamda da dile getirmeye devam edeceğim. Kimse unutmasın ki biz geçen yılın şampiyonuyuz. Bunu kısıtlı bir bütçeyle, ama inanarak gerçekleştirdik. Bir devrime imza attık. Fakat bu yıl aynı hava ortada yok. Bir kaos ortamı var. İşte ben bundan şikayetçiyim. Son şampiyon biziz ama biz şampiyonluktan bahsedemiyoruz. Uğraştığımız şeylere bir bakın lütfen" diye konuştu.

"YAŞANANLARDAN ETKİLENMEMEK ASLA DÜŞÜNÜLEMEZ"

Son dönemde yaşanan polis baskını ve yönetime yöneltilen suçlamaları üstü kapalı geçen Sağlam, "Biz her şeye saygılıyız. Neticede herkes işini yapıyor. Ama bu durumdan etkilenmemek mümkün mü? Kesinlikle göz ardı edemeyiz. Biz kulüpteki personelle, yöneticilerle aynı havayı soluyoruz, birebir ilişki içindeyiz. Kendimizi kimseden soyutlamadık ki. Bu durumun bizi etkilememesi gibi bir şey asla düşünülemez" şeklinde konuştu.

"BURSASPOR'DA DAHA BÜYÜK İŞLER YAPMAK İSTİYORUM"

Teknik Direktör Ertuğrul Sağlam, 'Bursaspor'dan ayrılmak istiyor musunuz?' şeklindeki soruya ise, "Ben Bursa'da daha büyük işler yapmak istiyorum. Altını binlerce kez çizerek söylüyorum. Bursa'dan ayrılmak gibi bir düşüncem kesinlikle yok. Bursa'yı çok seviyorum. Bursa tam bir futbol kenti. Şampiyonluğu birlik ve beraberlikle kazanmadık mı? İşte bunu bu kez sosyal bir kent hareketi haline dönüştürelim. Herkes taşın altına elini koysun. Biz geçen yıl bir hayali başardık. Ama bu kent hareketini oluşturamazsak bir sonraki şampiyonluk hayalden öteye gidemez" cevabını verdi.

"10 YILLIK MUKAVELE İMZALARIM"

Bir yıllık mukavelesi olmasına rağmen 'sözleşme imzalamaya yanaşmıyor' eleştirilerine cevap veren Sağlam, "Benim şartlarım belli. Parayla pulla ölçülemeyecek bir başarı yakaladık. Şimdi çıtayı yükseltme zamanı. Bu birlikteliği sağlayalım yeter. Şampiyonluk için bir kent hareketi oluşturalım, 10 yıllık mukavele imzalamaktan kaçınmam. Çünkü burada çok sevildiğimi biliyorum" dedi.

"ŞU AN ÖNÜMÜZÜ GÖREMİYORUZ"

Şu an önlerini göremediklerini ifade eden Sağlam, "Gelecek sezonun planlamasını yapmamız mümkün değil. Transfer için net bir liste bile oluşturmadık. Başkanımız İbrahim Yazıcı'nın fikirleri benim için çok önemli. O da kulüpte yaşananlardan çok rahatsız. Başkanımız net bir fikir ortaya koyarsa biz de o zaman gelecekle ilgili planlarımızı masaya yatırır ve o takdirde transferi dillendirmeye başlarız" diye konuştu.

 

 

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!