Bursa'daki OtoShow fuarı kapılarını açtı

Bursa 10. Otomobil, Ticari Araçlar, Motosiklet, Bisiklet ve Aksesuarları Fuarı (Bursa OtoShow 2018) açıldı.

Bursa'daki OtoShow fuarı kapılarını açtı

Türkiye'de üretilen araç modellerinin yüzde 60'tan fazlasının üretildiği "otomotiv sektörünün kalbi" olan Bursa'da düzenlenen Bursa Otoshow Fuarı, 8 Mayıs 2018 Salı günü, Bursa Vali Yardımcısı İbrahim Avcı, Bursa Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Ahmet Yıldız, Bursa Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Üyeleri Muhsin Koçaslan ve Haşim Kılıç,  Otomotiv Distribütörleri Derneği Genel Koordinatörü Dr. Hayri Erce, Tüyap Bursa Fuarcılık A.Ş. Genel Müdürü İlhan Ersözlü, Bursa protokolü ve basın mensuplarının yer aldığı kurdele kesim töreni ile Tüyap Bursa Uluslararası Fuar ve Kongre Merkezi'nde kapılarını açtı.

Tüyap Bursa Uluslararası Fuar ve Kongre Merkezi'nde, Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO) tarafından Otomotiv Distribütörleri Derneği (ODD) iş birliği, KOSGEB ve Bursa Büyükşehir Belediyesinin destekleriyle düzenlenen fuar, önde gelen otomobil markaları, SUV, 4x4, pick-up ve ticari araç ile oto aksesuar firmalarına ev sahipliği yapıyor.

Vali Yardımcısı İbrahim Avcı, Bursa Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Ahmet Yıldız, Otomotiv Distribütörleri Derneği (ODD) Genel Koordinatörü Hayri Erce, Tüyap Bursa Fuarcılık AŞ Genel Müdürü İlhan Ersözlü ve BTSO yönetim kurulu üyelerinin katılımıyla açılan fuarda, Bursa Klasik Otomobilciler Derneği (BURKOD) tarafından 30 yaş üzeri klasik otomobiller de sergileniyor.

Yerli üreticilerin ağırlıklı katılımıyla hazırlanan fuarda, birbirinden şık stantlarda son model araçlar, 68 bin liradan yaklaşık 700 bin liraya kadar değişen fiyatlarla ziyaretçilerin beğenisine sunuluyor.

75 adet Binek ve Ticari Araç Sergileniyor

Tüyap Bursa Fuarcılık A.Ş. Genel Müdürü Sayın İlhan Ersözlü  "10 yıldır düzenlediğimiz Bursa Otoshow Fuarı'nda, yerli üreticilerin ağırlıklı katılımı ile birbirinden şık standlarda sergilenen son model araçlar görücüye çıktı. 6 gün boyunca firmaların fuara özel sunduğu fiyatlar ve cazip kampanyalar ile renkli bir ortamda geçecek fuarda 68 Bin TL'den 700 Bin TL'ye her bütçeye hitap eden 75 adet binek ve ticari araç, salon 2 ve 4'te sergileniyor.  13 Mayıs Pazar günü saat 21.00'e kadar ziyaret edilebilecek fuara tüm halkımızı bekliyoruz." dedi.

Bursa Oto Show Fuarı'nda Dacıa, Fıat, Ford, Mıtsubıshı, Nıssan, Renault, Suzukı, Toyota gibi otomobil, suv, 4x4, pick-up firmaları, Daf, Ford Trucks, Isuzu, Karsan, Renault Trucks, Man gibi ticari araç firmaları Salon 2, 4'te yer almaktadır.  Fuaye alanında ise oto aksesuar firmaları bulunmaktadır.

"Marmara Bölgesi'ndeki vatandaşları fuarı görmeye davet ediyoruz"

ODD Genel Koordinatörü Erce, yaptığı açıklamada, bu tür fuarların yeni ürünlerin tüketiciyle buluşması açısından önem taşıdığını söyledi.

Erce, bu fuarın 2 yılda bir İstanbul'da düzenlendiğini belirterek, "OtoShow İstanbul fuarının yapılmadığı dönemlerde bölgesel fuarlarımız oluyor. Bursa da bunlardan biri. Bu yıl da Antalya ve Adana'da düzenledik. Bursa fuarı üçüncü fuarımız olacak. Bölgesel fuarlarımız Konya, Diyarbakır ve Samsun ile devam edecek. Marmara Bölgesi'ndeki vatandaşları fuarı görmeye davet ediyoruz." diye konuştu.

Otomobil severlerin karar verme süreçlerine önemli katkılarda bulunacak, 6 gün boyunca renkli bir atmosferde geçecek olan fuarda; dans şovları, çocuk oyun alanı ve bayanlara özel güzellik uygulamaları da yer alıyor. Ayrıca nostalji havası yaşatan klasik otomobiller ve doğa tutkunları için birbirinden ilginç off - road araçlar da sergileniyor.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!