Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Bursa'daki müteahhit mağdurları isyan etti! (ÖZEL HABER)

Bursa'daki bir inşaat firması, 36 dairenin parasını aldığı sitenin oturma iznini almadan ortalıktan kayboldu. Osmangazi'ye bağlı  Demirtaş'ta yaşanan mağduriyet, site sakinlerine illallah ettirdi.

Bursa'daki müteahhit mağdurları isyan etti! (ÖZEL HABER)

HABER:BURCU SEKMEN  KAMERA: SEFA BALABAN

Site yöneticisi Halil Tüfekçi 2 yıl önce başlayan bu müteahhit karmaşasını, "Vezir inşaat'tan evlerimizi aldık. 36 daire ve 1 dükkanın bulunduğu burada elektiriğimizi ve suyumuzu şantiye olarak kullanmak zorunda kalıyoruz. Bu yüzden faturalarımızı hep iki katı ödüyoruz. Normal  haklarımızdan yararlanmak için oturma iznini almak istiyoruz ancak evlerimizin yapımını gerçekleştiren  müteahhite hiçbir şekilde ulaşamıyoruz. Halil Sayar ve Murat Döğer ismindeki şahıslar buradaki ofislerini kapatarak ortalıktan kayboldular. Aldığımız duyumlara göre, Millet mahallesinde bir ofis açmışlar ancak orada da ulaşmak mümkün olmuyor . Bizimle hiçbir şekilde iletişime geçmiyorlar, haber göndererek oyalıyorlar" diye anlattı.

Ofisi kapattı, sırra kadem bastı..

3 bloktan oluşan Yazıcılar sitesinin sakinlerinden Ümit Koçanalı ise kendilerine sözlü beyanda bulunulduğunu ancak imzalatılan sözleşme içeriğinin bu yönde olmadığını savunarak, "8 ay içinde oturma izninin alınacağını söylemişlerdi ve bizlere alıcı firmaya aittir diye bir kağıt verdiler . Oturma iznini hala alamadık, iki katı su ve elektrik parasını ödüyoruz. Kendi imkanlarımızla sitenin güzelleşmesini sağlıyoruz ama oturma iznimiz yok. Satış alındıktan sonra 8 ay içinde oturma izni alınacaktır diye   taahhüt etmişlerdi ,yazılı sözleşmede tarihi açık bırakmışlar ona da ben dikkat etmemiştim sadece satıcı firmaya aittir, oturma iznine aittir diye bir kağıdım var" dedi.

Söz konusu firma yetkililerini her yerde aradıklarını ancak muhatap bulamadıklarını ifade eden Muhammed Tutar da konu ile ilgili akademik odalardan ve yetkililerden yardım isteyerek, "Sitede yapılması gerekenler madde madde yazılı ,aşağı yukarı  eksikleri hala devam etmektedir. Bu çevredeki tek mağdur bizler değiliz. 6-7 yıldır oturma izni alamayan komşularımız var. Lütfen yetkililer harekete geçsin ve mağduriyetimiz giderilsin" diye konuştu.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!