Bursa'daki muhtarlık tartışmasında yeni gelişme! Hatice Temel'den çarpıcı açıklamalar (ÖZEL HABER)

Bursa'da 31 Mart seçimlerinde Kuruçeşme Mahallesi muhtarlığını kazanan Ali Polat, kaymakamlıktan aldığı anahtar ile gittiği muhtarlığın bomboş olduğunu ve mahalleliye ait dosya ve evrakların yerinde olmadığını iddia etmişti. Eski muhtar Hatice Temel'den açıklama gecikmedi. Temel, muhtarlık dairesini 2014 yılında nasıl aldıysa aynı şekilde teslim ettiğini söyledi.

Bursa'daki muhtarlık tartışmasında yeni gelişme! Hatice Temel'den çarpıcı açıklamalar (ÖZEL HABER)

SEFA BALABAN- BURCU SEKMEN / BURSADABUGUN

Kuruçeşme Mahallesi eski Muhtarı Hatice Temel 2014 yılında Ali Polat'tan teslim aldığı muhtarlığın yalnızca içerisindeki bozuk bir bilgisayar ve yazıcı ile tarafına geçtiğini ileri sürerek, "2014 yılında muhtarlığımızı boş bir şekilde aldık. Muhtarlığın içerisinde bir tana bilgisayar kasası, ekran ve yazıcı vardı. Daha önceki muhtar bize muhtarlığı bırakırken 'Buradaki eşyaları size 3 Bin Türk Lirası karşılığında bırakabiliriz' dedi. Biz de kendilerine ait olan eşyaları almalarını söyledik. Bu şekilde de muhtarlığı boş bir şekilde aldık. Daha sonra bilgisayarın eksik parçalarını tamamladım. Muhtarlığı böyle uzun bir süre götürmeye çalıştım. Daha sonrasında ise bize Osmangazi Belediyesi tarafından bir bilgisayar hediye edildi. Belli bir dönem o bilgisayarı kullandıktan sonra bilgisayarımız bozuldu ve bozulan bilgisayarımızın yerine biz yine başka bilgisayar toparlayarak kendi işimizi götürdük. Şuanki gelen mevcut muhtar, bize muhtarlığı kendisi teslim etmedi, başka birinden aldık muhtarlık mühürünü. Bize herhangi bir tutanak karşılığında teslim edilen bir şey yoktu. Ama şimdi kalkmış 'Boş bir muhtarlık aldım' diye karşımıza çıkıyor. Mevcut muhtarlıktaki değişimi de biz yaptık. Bana ne bıraktılarsa ben de onlara aynı eşyaları bıraktım. Var olan masaları ve sediri ben kendi imkanlarım ile yaptırdım" diye savundu.

 Ali Polat'ın iddia ettiği mahalleliye ait ve dosyaların herhangi bir veri içermediğinin de altını çizen Hatice Temel, "O dosyalar tamamen çöptü. Biz onları elden geçirdik ve ihtiyacımız olmadığını gördük, geri dönüşüme yolladık. Ben muhtarlık yaptığım süre zarfında 3 klasör belge toparladım. Çıkarken de o dosyaları bıraktım. Onların teslim ettiği dönemde bir klima vardı. İnşaat aşamasındaki süreçte ben izinliydim. Tadilat bittikten sonra klimayı kesip götürmüşler. Ben daha sonra belediyelere başvuru yaptım ve klima istediğimi söyledim. Bana kimseden klima gelmedi. 2018 yılında da şahsıma hediye bir klima geldi ben de onu muhtarlığa taktım. Ben muhtarlığı devir ederken o klimayı söküp aldım" diye konuştu.  

 

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!