Bursa'daki Kanuni Derneği yönetiminden Kudüs ve Mescid-i Aksa ziyareti

Kanuni Sultan Süleyman Eserlerini Koruma ve Yaşatma Derneği, Müslümanların ilk kıblesi Mescid-i Aksa'yı ziyaret edecek.

Bursa'daki Kanuni Derneği yönetiminden Kudüs ve Mescid-i Aksa ziyareti

Kurulduğu günden bu yana üstlendiği önemli misyonları başarı ile yerine getiren Kanuni Sultan Süleyman Eserlerini Koruma ve Yaşatma Derneği, Kudüs ve Mescid-i Aksa'yı ziyarete hazırlanıyor. Kudüs ve civarında Osmanlı'nın izlerini hâlâ  görülmekte olduğunu söyleyen Dernek Başkanı Ahmet Yavuz, önemli açıklamalar yaptı.

BAŞARILI PROJELER SES GETİRDİ

Başkan Yavuz, Mescid-i Aksa'ya yapılacak ziyaret öncesinde yaptığı açıklamada, "Derneğimiz, destekçilerimizin de katkılarıyla faaliyetlerini yoğun olarak sürdürmekte. 2017 yılının Kudüs yılı ilan edilmesi kapsamında Kudüs'te başlattığımız önemli bir başarıya ulaştı. Ramazan ayında ki Mescid-i Aksa avlusunda kurulan iftar ve sahur sofraları, kurban bayramında kurban vekaleti ile kurban bağışı, ilkokul öğrencilerine çanta ve kırtasiye yardımı ve şu an hâlâ devam eden kanuni dönemi yapılan eserlerle ilgili üniversite öğrencilerine yönelik araştırma ve bilgilendirme programız bulunuyor. Allah kısmet ederse  Kudüs'e gideceğiz ve Yavuz Sultan Selim Han'dan bu yana Osmanlı hakimiyetinde olan ve Kanuni Sultan Süleyman Han tarafından ihya edilen Şehir Kudüs ve Mescid-i Aksa'yı ziyaret edeceğiz" şeklinde konuştu.

'ÖZLEMİMİZ ÖZGÜR KUDÜS'

Başkan Yavuz, tüm İslam aleminin de isteği olan özgür Kudüs özlemini dile getirerek, "Derneğimiz Kudüs'te yapılan tüm çalışmalarında Kudüs'ün özgürlüğünü esas almaktadır. İnşallah bir gün bu özgürlük oradaki kardeşlerimize sirayet edecektir. Bizler bu amaçla tüm Müslüman kardeşlerimizin kalbinde yatan gerçeğe ışık tutmaya çalışıyoruz. Tabii bu çalışmalarımızı gerçekleştirmemiz de her zaman destekleriyle yanımızda olan gönüllü bağışçılarımız ve hayırsever iş adamlarımıza da teşekkürü bir borç biliyoruz" dedi.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!