Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Bursa'daki cadde hurda alanına döndü! (ÖZEL HABER)

Bursa'nın Osmangazi ilçesinde bulunan Hamitler Mahallesi, Kutlukbey Caddesi çöp, moloz ve hurda yığınlarının yola atılması yüzünden adeta bir harabeye dönmüş durumda. Mahalleli, "utanç" dolu olarak adlandırdığı bu manzaranın ortadan kaldırılması için yetkilileri göreve davet etti.

Bursa'daki cadde hurda alanına döndü! (ÖZEL HABER)

EZGİ KAYI / BURSADA BUGÜN

Kutlukbey Caddesi üzerindeki çöplükten artık bıkan ve seslerini yetkililere duyurmak isteyen mahalle sakinleri, "Bu utanç dolu manzara biz mahalle sakinlerini ve her gün bu caddeden geçen yüzlerce aracı rahatsız ediyor. Yetkililerden yardım istiyoruz" şeklinde konuştu.

"OKUL OLAN BİR BÖLGEDE BU UTANÇ TABLOSU KABUL EDİLEMEZ"

Bölge esnafı, "Mahalleli ve hurdacılar buraya çöp atıyor. Bu yolu hurdalık gibi kullanıyorlar. Hemen burada bir okul var, çocuklarımız buradan gelip geçiyor. Bu çöp dolu cadde hem onlar için hem de buradan geçen araçlar için sıkıntı yaratıyor. Okul olan bir bölgede bu utanç tablosu kabul edilemez. Mahalleli olarak da bu kötü görüntüyü ve pisliği burada istemiyoruz. Yetkililerden acil çözüm istiyoruz" dedi.

"İNSANLARIMIZ BURAYI ÇÖP OLARAK BENİMSEMİŞ"

Mahallelinin de bilinçlenmesi gerektiğine vurgu yapan esnaf, "İnsanlar burayı çöp olarak benimsemiş, kendi çöplerini, evdeki eski eşyalarını buraya atıyorlar, Defalarca şikayette bulunduk, belediye de geldi gördü ama bu sorun çözülmedi. Nereye kadar devam edecek biz de bilmiyoruz" ifadelerini kullanarak yetkililere seslendi.

Kaynak: BURSADA BUGÜN

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!