Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Bursa'daki bu mahalle gençlerden rahatsız! (ÖZEL HABER)

Bursa'nın Osmangazi ilçesine bağlı Bahar Mahallesi'nde gençlerin uygunsuz davranışları, mahalle sakinlerinin tepkisini çekti. İddiaya göre gençler uyuşturucunun pençesinde...

Bursa'daki bu mahalle gençlerden rahatsız! (ÖZEL HABER)

GÜLNAME PAÇA - EZGİ KAYI / BURSADA BUGÜN

Bursa'nın Osmangazi ilçesinde bulunan Bahar Mahallesi'nde çevre sakinleri gençlerin uyuşturucu kullandığını iddia ediyor!

İddiaya göre çevreye zarar vermekle kalmayan gençler, aynı zamanda küçük çocuklara da kötü örnek oluyor.

Mahalle sakinleri, gençleri uyardıklarında ters tepkiyle karşılaştıklarını dile getirdi.

Bahar Mahallesi'nin güzel bir yer olduğunu ve çevrede hem okul hem de park bulunduğunu söyleyen çevre sakinleri, "Bu mahalleye adım atan herkes bu manzarayı görür zaten. Bakın daha ne kadar küçükler ama hepsinin elinde sigara var. Sigarayla da kalmıyorlar, içlerinde uyuşturucu içen de var. Aileleri bunları buraya okumaya gönderiyor, onların yaptıklarına bakın. Ahlaksız davranışlarda bulunanlar da bir hayli fazla. Bizler görünce uyarıyoruz. Mahalledeki parka da geliyorlar. O kadar oynayan küçük çocuk var. Gençler davranışları ve yaptıklarıyla onlara kötü örnek oluyor. Yazık günah yani biz bunlara ileride gelecek emanet edeceğiz. Olmaması gereken davranışlar" şeklinde konuştu.

Mahallede ikamet eden ve yaşıtlarının yaptığı davranışlardan şikayet eden bir genç ise, "Mahallemiz çok güzel. Önceden denetim çok sık yapılıyordu burada. Bir yerde Anadolu Lisesi diğer tarafta Meslek Lisesi var. Şimdi denetimi bıraktılar. Uyuşturucu bataklığına döndü burası. Uyuşturucu içen iki arkadaş birbiriyle kavga eder duruma geldi. Mahallede denetim istiyoruz hepimiz" ifadelerine yer verdi.

Kaynak: BURSADA BUGÜN

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!