Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Bursa'daki Balat Atatürk Ormanı çöplüğe döndü! (ÖZEL HABER)

Bursa'nın Nilüfer İlçesi'nde bulunan Balat Atatürk Ormanı'nda geçtiğimiz günlerde bir müzik festivali düzenlenmişti. Festivalin sona ermesinin ardından ortaya çıkan manzara doğadaki tahribatı gözler önüne serdi.

Bursa'daki Balat Atatürk Ormanı çöplüğe döndü! (ÖZEL HABER)

BANU ŞEN - GÜLNAME PAÇA / BURSADA BUGÜN

Bursa'nın yeşil alan özlemini gideren sayılı yerlerden olan Balat Atatürk Ormanı geçtiğimiz günlerde Nilüfer Müzik Festivali'ne ev sahipliği yapmıştı. Festivale gelen müzik severler ormanda çadır kurmuş ve hem doğanın hem de müziğin tadını doyasıya çıkarmıştı. Festivalin sona ermesiyle ortaya çıkan manzara ise doğaya yapılan ayıbı gün yüzüne çıkardı.

Festival boyunca burada kalan vatandaşlar giderken ormanı adeta çöplük gibi bıraktı. Ormanlık alan sigara izmariti, pet şişe, gıda atıkları ve kağıtlarla doldu. Festival alanı görevliler tarafından temizlenmeye başlansa da izmaritlerin yoğun ve temizlenmesi zor olması işleri güçleştirdi.

Öte yandan ormanlık alana sıkça vakit geçirmeye giden bir vatandaş, festivalin ardından birilerinin kasti olarak ormana çöp attığını gördüğünü söyledi. Söz konusu kişinin festival alanı civarında ikamet ettiğini ve festivalin yapılmasından hoşnut olmadığı için kasten ormanı kirlettiğini söyleyen vatandaş, çöp atan kişiyi uyardığını fakat daha sonra ormanın farklı bir yerinde tekrar etrafa çöpleri savururken yakaladığını belirtti.

Daha önce Uludağ'da kampçıların konaklamasının ardından benzer manzara ortaya çıkmış ve büyük tepki toplamıştı. Öyle görünüyor ki doğaya yapılan bu ayıp ne ilk ne de son olacak.

Kaynak: BURSADA BUGÜN

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!