Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Bursa'da zeytin işçilerinden Ata'ya saygı duruşu

Bursa'nın İznik ilçesinde de çiftçiler, sabahın erken saatlerinde zeytin toplamaya başladı. Saatler 09.05'i gösterdiğinde işi bırakan yaklaşık 10 çiftçi, ellerindeki Türk bayraklarıyla Atatürk için saygı duruşunda bulundu.

Bursa'da zeytin işçilerinden Ata'ya saygı duruşu

Bursa'da Atatürk Caddesi'ndeki Atatürk Anıtı önünde gerçekleştirilen törende, Bursa Valisi Yakup Canbolat ve Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş anıta çelenk koydu.

Saat 09.05'i gösterdiğinde saygı duruşunda bulunuldu, İstiklal Marşı okundu ve Türk bayrağı göndere çekilip, yarıya indirildi.

Törene, İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Hakan Saraç, bazı milletvekilleri ve siyasi parti temsilcileri ile vatandaşlar katıldı.

Merinos Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi'nde devam eden törende, Özlüce Şehit Aykut Yurtsever Anadolu Lisesi Müdürü Mevlüt Yıldırım, günün anlam ve önemini belirten konuşma yaptı.

Zeki Müren Güzel Sanatlar Anadolu Lisesi öğrencilerinin Atatürk'ün sevdiği şarkıları seslendirdiği programda Özlüce Şehit Aykut Yurtsever Anadolu Lisesi öğrencileri de "Ata'ya Sesleniş" oratoryosunu sahneledi.

Zeytin işçilerinden Ata'ya saygı duruşu

İznik ilçesinde de çiftçiler, sabahın erken saatlerinde zeytin toplamaya başladı. Saatler 09.05'i gösterdiğinde işi bırakan yaklaşık 10 çiftçi, ellerindeki Türk bayraklarıyla Atatürk için saygı duruşunda bulundu.

Çiftçiler daha sonra Atatürk, Kurtuluş Savaşı'nda şehit olanlar ve tüm şehitler için Fatiha okudu, dua etti.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!