Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Bursa'da yoğun sis zincirleme kazalara yol açtı

Bursa'nın İnegöl ilçesinde yoğun sis trafik kazalarını beraberinde getirdi. Avarlar kavşağında 6 kazaya 14 araç karıştı, şans eseri yaralanan olmazken, trafik ekipleri yoğun güvenlik önlemleri alarak yeni kazaların önüne geçmeye çalıştı.

Bursa'da yoğun sis zincirleme kazalara yol açtı

İnegöl üç günden beri yoğun sisin etkisinde. Sabah saatlerinde etkili olan yoğun sis şehir merkezinin yanı sıra İnegöl-Bozüyük, İnegöl-Bursa, Organize Sanayi Bölgesi kavşağı ve İnegöl-Alanyurt arası karayolunda trafik akışını olumsuz etkilerken, görüş mesafesinin yaklaşık 20 metreye düşmesine yol açtı.
  Özellikle İnegöl-Bozüyük ve İnegöl-Bursa karayolları geçişlerinde etkili olan sis nedeniyle çok sayıda kaza meydana geldi. Avarlar kavşağı ve Organize Sanayi Bölgesi kavşaklarında güvenlik tedbirlerini artıran trafik ekipleri, sürücüleri yakın takipten kaçınmaları ve sürat yapmamaları konusunda uyardı.
  Sisin en yoğun olduğu Avarlar kavşağında meydana gelen maddi hasarlı kaza, 5 ayrı kazaya daha sebebiyet verdi. Sis nedeniyle ışıklı kavşakta bekleyen özel otomobili göremeyen minibüs, içerisinde iki kişinin bulunduğu özel otomobile arkadan çarptı. Trafik ekipleri bu kaza ile uğraşırken, hemen ardından ikinci bir kaza daha meydana geldi. Hafif ticari araç kaza nedeniyle yavaşlayınca, arkasında seyreden özel otomobil sis nedeniyle durumu fark edemeyip hafif ticari araca arkadan çarparak ikinci bir kazanın meydana gelmesine neden oldu. Kaza halkasına son olarak ise üç araç eklendi.
  Önündeki kaza nedeniyle duran 06 DT 7321 plakalı TIR'a hemen arkasından gelen 06 DT 7325 plakalı kamyon çarptı. Kenara kaçmak isteyen kamyon aynı zamanda yan şeritte ilerleyen Karayolları Trafik Kontrol ekibi aracına da yandan çarparak maddi hasar görmesine neden oldu. Sabah saatlerinde aynı bölgede ardı ardına meydana gelen 6 ayrı kazada 14 araçta maddi hasar meydana geldi.
 
  SÜRÜCÜLERE SİS UYARISI
  İnegöl Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Bahattin Korkmaz, sisli havalarda hem sürücülere, hem yayalara ve hem de yetkililere önemli görevler düştüğünü söyledi. Korkmaz, "Yoğun sis ve soba bacalarından çıkan dumanlar bir birine karşınca özellikle şehir merkezinde bu durum yayalar ve sürücüler için risk oluşturuyor. Burada hem sürücülere hem yayalara, hem de yetkililere önemli görevler düşmektedir" dedi. 

Bursa'da yoğun sis zincirleme kazalara yol açtı Bursa'da yoğun sis zincirleme kazalara yol açtı Bursa'da yoğun sis zincirleme kazalara yol açtı Bursa'da yoğun sis zincirleme kazalara yol açtı Bursa'da yoğun sis zincirleme kazalara yol açtı Bursa'da yoğun sis zincirleme kazalara yol açtı Bursa'da yoğun sis zincirleme kazalara yol açtı Bursa'da yoğun sis zincirleme kazalara yol açtı Bursa'da yoğun sis zincirleme kazalara yol açtı Bursa'da yoğun sis zincirleme kazalara yol açtı
Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!