BURSA'DA YGS EYLEMİ

YGS'deki şifre iddiaları Bursa'da lise öğrencilerini sokağa döktü. Kalem kırıp, oturma eylemi yapan liseli gençler, horon teperek sınavsız ve parasız eğitim istedi.

BURSA'DA YGS EYLEMİ

YGS'deki şifre iddialarına tepki olarak AK Parti il binası önünde toplanan lise ve dershane öğrencileri, Kent Meydanı'na kadar yürüdü. Ellerindeki pankartlarla slogan atan öğrencilere bazı vatandaşların da alkış tutarak destek vermesi gözlerden kaçmadı. Polisin geniş güvenlik tedbirleri altında yürüyen gençler, parasız ve sınavsız eğitim için slogan attı. İlginç pankartlarıyla dikkat çeken gençler, şifre iddialarıyla alakalı olarak YGS'nin iptalini istedi. Ayrıca parasız ve sınavsız bir üniversite eğitimi talep eden öğrenciler, ÖSYM Başkanı Ali Demir'in istifasını ve şifre iddiası sorumlularının yargılanmasını istedi.
Vatandaşların şaşkın bakışları arasında oturma eylemi yapan gençler yerinde duramadı. Önce zıplayan ardından da kalem kıran gençler, eylemlerini horon teperek sonlandırdı. Bursa lise ve dershane öğrencileri platformu üyesi adına konuşan Güler Mutlu, YGS'nin ardından ortaya çıkan şifre iddialarıyla alakalı cumhurbaşkanı, başbakan, bakanlar ve ÖSYM Başkanın açıklamalarından tatmin olmadıklarını söyledi.
Öğrencilerin provokatörlükle suçlanmasını eleştiren Mutlu, "KPSS'deki kopya olayından sonra sınav iptal edilmişken, yıllarca hazırlandığımız, ailelerimizle birlikte emek verdiğimiz bir sınavda algoritma şifreleme belliyken, yapılan haksızlık ortadayken bu sınavın iptal edilmesini isteyen öğrencilerin ders çalışmasının söylenmesi tamamen ironiktir. LYS'de de aynı şeylerin olmayacağını nasıl bilebiliriz? Eğer şifreleme var, kopya yoksa bunun denetimi de ÖSYM değil, bağımsız bir kurul olması talebindeyiz. Bugün okullarda değil meydanlardayız. Eğitim ve sınav sistemini boykot ediyoruz" dedi.
Öğrencilere Eğitim Sen Bursa Şube Başkanı Hasan Özaydın'ın da destek verdi. 

BURSA'DA YGS EYLEMİ BURSA'DA YGS EYLEMİ BURSA'DA YGS EYLEMİ BURSA'DA YGS EYLEMİ BURSA'DA YGS EYLEMİ BURSA'DA YGS EYLEMİ
Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!