Bursa'da yeşil alan çöplüğe döndü! (ÖZEL HABER)

Bursa'da Mudanya Sanayi Caddesi'ndeki Ömerbey Sokak'ta bulunan yeşil alanın kirliliğinden tüm bölge halkı şikâyetçi.

Bursa'da yeşil alan çöplüğe döndü! (ÖZEL HABER)

EZGİ KAYI - GÜLNAME PAÇA / BURSADA BUGÜN

Sanayi Caddesi Ömerbey Sokak'ta yer alan ve bilinçsiz kişiler tarafından çöplüğe çevrilen yeşil alanda, dört yıl önce tarihi eser aranacağı eğer eser bulunamazsa bölgenin temizlenip inşaat yapılacağı dile getirildi. Ancak alınamayan izinler sebebiyle ne arama yapılabildi ne de inşaat...

Yeşil alandaki kirlilik; çevre okuldaki öğrenciler, velileri ve bölgede oturan vatandaşlar için büyük sorun haline geldi.

"Akşamları buradan geçemiyoruz"

Arazinin kötü niyetli kişiler ve gece sokakta alkol alan şahıslar için uğrak bir mekân haline geldiğini söyleyen mahalle sakinleri, "Geceleri buradan ne biz geçebiliyoruz, ne de çocuklarımızı gönül rahatlığıyla dışarı gönderebiliyoruz" ifadelerini kullandı.

Vatandaşlar; "Buranın acilen temizlenmesini ve gerekli çevre düzenlemesinin yapılmasını istiyoruz, okula bu kadar yakın bir bölgenin hem sağlık hem de güvenlik açısından tehlike oluşturması kabul edilemez" açıklamasını yaptı.

"Bisiklet sürmek isterken lastiklerimden oldum"

Yeşil alanın hemen karşısında bulunan okulda öğrenim gören öğrencilerden biriyse; "Burada bisiklet sürüyordum fakat alan o kadar pis ki kırık camlar lastiklerimi patlattı, başıma daha kötü şeyler gelebilirdi ama ucuz atlattım, ayrıca burada alkol alan insanları gördüğümde korkuyorum, bir an önce buranın temizlenmesini istiyorum" dedi.

Kaynak: BURSADA BUGÜN

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!