Bursa'da yerel seçimlerin kilit ismi Mustafa Bozbey

Yıllardır başarılı çalışmalarıyla Bursa'da demokratik bir belediyecilik anlayışını kazandıran Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey, yaklaşan yerel seçimler öncesi tüm partilerin dengelerini değiştirebilecek en kilit isim olarak göze çarpıyor.

Bursa'da yerel seçimlerin kilit ismi Mustafa Bozbey

MEHMET ALİ EKMEKÇİ / BURSADA BUGÜN

Bursa'da yerel seçimlerin yaklaşmasıyla siyasi partilerin aday belirleme süreci de hız kazandı. Bursalıların yerel seçimlerde adaya göre oy verme alışkanlığı bu seçimlerde de sürecek. Siyasi partiden ziyade adayın ön plana çıktığı yerel seçimlerde gözler, Bursa'da siyasi dengeleri değiştirebilecek konumda olan Mustafa Bozbey'e çevrildi.

Yıllardır Nilüfer ilçesinde başarılı bir grafik çizerek halkın gönlünde taht kuran Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey, sosyal belediyecilik anlayışıyla vatandaşa dokunan hizmetleriyle yerel seçimlerde yine kilit isim oluyor. Anamuhalefet partisinin Bursa'da yaptığı başarılı çalışmalarla sesi olan Mustafa Bozbey, diğer partilerin  de dengelerini değiştirebilecek konumda olması, aday belirleme sürecinin gözde ismi oldu.

"Başkan Burada" karavanıyla makamını ilçenin tüm mahallelerine taşıyarak vatandaşların ihtiyaçlarına yerinde çözüm sunan Başkan Mustafa Bozbey, eğitimden sağlığa, kültürden sanata, altyapıdan spora kadar her alanda projeler geliştiriyor.

Belediyede düzenlediği Halk Günü'nde vatandaşlarla  bir araya gelerek hepsini ayrı ayrı dinleyen Başkan Bozbey,  vatandaşların en çok iş konusunda talep geldiğini belirterek, "Geçen yıl 600 kişinin iş sahibi olmasına olanak sağladık, ancak işsizlik sorunu, her geçen gün artıyor. İşsizlik oranları bu yıl da yükseliyor. Nilüfer Belediyesi olarak bizim de bu konuda çalışmalarımız artarak devam edecek. Bunlar elbette yeterli değil. Türkiye'nin ekonomik sıkıntısını da düşündüğümüzde, inanıyorum ki önümüzdeki süreçte işsizlik sorununa çözüm bulunabilmesi adına farklı atılımlar olacaktır. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olarak bunu talep ediyoruz. İşsizlik sorununun, insanları, evlerine ekmek götüremeyecek bir duruma getirmesi bizleri üzen bir durum" dedi.

Halk Günü'nde, vatandaşların bireysel, toplumsal ve mahallelerinde yaşadıkları sorunları kendilerine ilettiklerini ifade eden Başkan Bozbey, "Nilüfer Belediyesi olarak bu sorunları takip ediyoruz ve çözümleri de bulmuş olacağız. Amacımız, bu sorunların en aza indirilmesi. Keşke olanağımız olsa, iş konusunda da insanlarımıza güvence verebilsek, sorunlarına çözüm bulabilsek" dedi.

Başkan Bozbey, kent kimliğinin yaşatılması gerektiğine dikkat çekti. Muhtarların vatandaşların sorunlarını dile getirdiğini ifade eden Bozbey, "Muhtarlar yerelin temel taşıdır. Bağımsız seçilen insanlar olarak bütün  muhtarlarımızın, mutlaka belediye meclislerinde oy hakkı olmalı. Bu yöndeki talebimi burada dile getiriyorum" diye konuştu.

Bozbey, "Hem çalışma arkadaşlarımız, hem meclis üyelerimiz hem de muhtarlarımızın katkıları ve Nilüferliler'in destekleriyle bu kent Bursa'nın merkezi oldu. Hepinize gönülden teşekkür ediyorum. Aramızdan ayrılan vefat eden muhtarlarımıza Allah'tan rahmet diliyorum. Onların da emekleri var. Bu bir hizmet yarışı. Bu ülkede demokrasi gelişecekse muhtarlık müessesesinin mutlaka yeniden işlevsel hale getirilmesi zorunludur. Bu demokrasimizin gelişmesinin önünü açabilir. İşte o zaman ülke ulu önder Mustafa Kemal Atatürk'ün çağdaş medeniyet seviyesine yükselmesi yolunda ilerlemeye başlayacaktır" şeklinde ifade etti.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!