Bursa'da yardımlar durdu! Başkan Aktaş açıklama yaptı

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, Sayıştay kararı doğrultusunda kira yardımlarına son verilen kadın ve engelli derneklerinin başkan ve yöneticileriyle bir araya geldi. Kamuoyunda 'yardımları sanki kendisi kestirmiş' gibi bir hava estirildiğini ifade eden Aktaş, "Burada kanunun gereği yerine getirilmiş. Çözüm konusunda karşılıklı iyi niyetle güzel işler olacağına inanıyorum" dedi. 

Bursa'da yardımlar durdu! Başkan Aktaş açıklama yaptı

Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, meclis kararı ve yapılan protokolle Büyükşehir'den aldıkları kira yardımları Sayıştay kararı doğrultusunda kesilen dernek temsilcilerini ağırladı. Özellikle son günlerde kamuoyuna yansıyan 'kira yardımlarının kesilmesi' konusunun ele alındığı görüşmede, yaşanan sıkıntılar ve çözüm yolları ele alındı. Bütün dernek yöneticilerini dinleyen Başkan Aktaş, konunun kendi tasarrufu olmadığını, Sayıştay kararının uygulandığını kaydetti.

Sayıştay tarafından yapılan denetimler sonucu kira yardımları mevzuat gereği askıya alınan bazı dernek temsilcilerinin konuyu ajite ederek kamuoyunda farklı algılamalara sebep olmasının kendisini üzdüğünü dile getiren Başkan Aktaş, sosyal devletin gereği olarak belediyelerin özellikle hayırlı ve önemli çalışmalar yapan derneklere her zaman destek olacağını vurguladı.

İnegöl Belediye Başkanlığı süresince birçok derneğe bu konularda destek verdiğinin altını çizen Başkan Aktaş, "Ancak konunun şahsımla direkt ilgili olmamasına rağmen, sanki engelli ve kadın derneklerine belediyemizin yaptığı yardıma mani olmuşum gibi bir hava estirilmesi gerçekten çok üzücü ve iyi niyetten uzak bir yaklaşım. Kanun; 'bunu belediyeden veremezsin' demiş ve belediyemiz de gereğini yapmış. Süreç olarak da bu zamana denk gelmiş. Bu konulara hassas davranan bir belediye başkanı olarak konunun mahiyetini ve içeriğini konunun muhatapları ile paylaştık. Derdimizi kendilerine anlattık. Çözüm konusunda ne yapabileceğimizi konuştuk. Karşılıklı iyi niyetle güzel işler olacağına inanıyorum" diye konuştu.

Çözüm noktasında dernek temsilcilerinin de görüşlerini alan Başkan Aktaş, toplumun genel ahlak anlayışına aykırı olmayan, toplumun birlik ve beraberliğine halel getirmeyecek her oluşum, dernek ve sivil toplum kuruluşuna kapılarının açık olduğunu sözlerine ekledi.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!