Bursa'da yamaçparaşütü nefes kesti

Bursa'nın Orhangazi ilçesindeki Gürle Dağı'nda düzenlenen "2. Yamaçparaşütü Mesafe Uçuşu Yarışması Bursa Kupası" gökyüzü sporları tutkunlarını bir araya getirdi. Yarışmada, Medex Mersin Doğa Extreme Sporları Yamaçparaşütü Kulübü'nden Yasin Keçef birinci olurken, Albatros Hava Sporları Kulübü'nden Bülent Aydın ikinci ve bireysel pilotlardan Muzaffer Dündar ise üçüncü oldu.

Bursa'da yamaçparaşütü nefes kesti

Orhangazi Belediyesi ile Bursa Kent Konseyi Havacılık Çalışma Grubu, Gökyüzü Hava Sporları Kulübü, Yenisölöz Belediyesi ve BESAŞ işbirliğiyle düzenlenen "2. Yamaçparaşütü Mesafe Uçuşu Yarışması Bursa Kupası" Orhangazi Gürle Dağı'nda gerçekleştirildi. Bursa'da yapılan ikinci mesafe uçuşu olma özelliği taşıyan ve iki gün süren yarışma, renkli görüntülere sahne oldu. Yarışma, yamaçparaşütü pilotlarının  yarışma uçuşları konusunda eğitilmesi, daha fazla yarışma pilotu yetiştirilmesi ve kentin doğa sporları ile sportif havacılık potansiyelinin tanıtılması amacıyla hayata geçirildi.
40 sporcunun katıldığı zorlu yarışmada pilotlar, görev komitesi tarafından belirlenen ve 2-3 saatlik uçuştan oluşan zorlu rotayı tamamlamaya çalıştı. Yarışma sonunda Medex Mersin Doğa Extreme Sporları Yamaçparaşütü Kulübü'nden Yasin Keçef birinci, Albatros Hava Sporları Kulübü'nden Bülent Aydın ikinci, bireysel pilotlardan Muzaffer Dündar ise üçüncü oldu.
Bayanlar klasmanında ise Gökçen Büyükbaş birinci, Deniz Çayır ikinci ve Sibel Çelik üçüncü oldu. Dereceye giren sporculara ödüllerini Orhangazi Kaymakamı Ertan Peynircioğlu ve Orhangazi Belediye Başkanı İsmail Tartar verdi.

Bursa'da yamaçparaşütü nefes kesti Bursa'da yamaçparaşütü nefes kesti Bursa'da yamaçparaşütü nefes kesti Bursa'da yamaçparaşütü nefes kesti Bursa'da yamaçparaşütü nefes kesti Bursa'da yamaçparaşütü nefes kesti Bursa'da yamaçparaşütü nefes kesti Bursa'da yamaçparaşütü nefes kesti Bursa'da yamaçparaşütü nefes kesti Bursa'da yamaçparaşütü nefes kesti Bursa'da yamaçparaşütü nefes kesti Bursa'da yamaçparaşütü nefes kesti
Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!