Bursa'da vatandaş dertli! Kahvaltı yapmak lüks sayılacak! (ÖZEL HABER)

Süt ve süt ürünlerindeki artış fiyatları uçurdu! Vatandaşlar, etiketleri görünce ne yapacağını şaşırdı. Geçen yıllara nazaran bu yıl fiyatların çok yüksek olduğunu söyleyen vatandaşlar duruma tepkili.

Bursa'da vatandaş dertli! Kahvaltı yapmak lüks sayılacak! (ÖZEL HABER)

BANU ŞEN - GÜLNAME PAÇA / BURSADA BUGÜN

Bu yıl zam dalgasından en çok nasibini alan süt ve süt ürünleri oldu. Özellikle kahvaltılık çeşitlerinden beyaz peynir ve kaşar peynirin yanına yaklaşılmıyor. Kahvaltıların vazgeçilmez lezzetlerinden biri olan peynirler 40 lira bandının üzerine çıktı!.

Duruma tepki gösteren vatandaşlar "Kahvaltı günün en önemli öğünü, biz kahvalt da peynir zeytin de yiyemeyeceksek ne yiyeceğiz. Fiyatlar çok pahalı buna bir çözüm bulsunlar" dedi.

"ÜLKEMİZDE TARIMA VE HAYVANCILIĞA DEĞER VERİLMİYOR"

Fiyatların yükselişi hakkında konuşan bir başka vatandaş ise "Ülkemizde tarıma ve hayvancılığa değer verilmiyor. Olana da sahip çıkılmıyor. Et ürünlerinin yanına yaklaşılmıyor, böyle giderse kahvaltı da yapamayacağız" diyerek sitemde bulundu.

Yaptığımız araştırmalarda zincir marketlerde satılan kahvaltılık malzemelerin fiyatlarının 30 ila 40 lira arasında seyrettiğini ve bazı ürünlerde 40 liranın da üzerine çıktığını gördük. Zeytinin çeşidine göre kilosu 22 liradan başlayıp 45 liraya kadar çıkıyor. Kaşar peynirde ise durum daha da vahim. Taze kaşar peynirin fiyatı 20 liradan başlarken eski kaşarın 41 küsur liradan satılması dudak uçuklatıyor.

Bunlara ek olarak kahvaltı sofrasında bal bulundurmak isteyen vatandaşların 600 gramlık bir bala 42 lira ödemesi gerekiyor.

Kaynak: BURSADA BUGÜN

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!