Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Bursa'da vaka sayılarında büyük artış! (ÖZEL HABER)

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, 23 Ekim'de Bursa'yı ziyaret edip, koronavirüs salgınıyla ilgili değerlendirmelerde bulunmuştu. Bakan Koca, Bursa'da günlük vaka sayılarının 3 kat artığını dile getirmişti. Bakan Koca'nın yaptığı açıklamalara ilişkin Bursa Tabip Odası Başkanı Doç. Dr. Alpaslan Türkkan, "Hayat Eve Sığar uygulamamızda Bakanımızın geldiği 23 Ekim günü görüntüde az bir kırmızılık vardı. 1 ay öncesine göre vaka sayısının çok arttığını söylüyordu. Şimdi Hayat Eve Sığar uygulamasından baktığımızda ciddi bir artış olduğunu görüyoruz" dedi.

Bursa'da vaka sayılarında büyük artış! (ÖZEL HABER)

GÜLNAME PAÇA / BURSADA BUGÜN

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, 23 Ekim'de Bursa'yı ziyaret etmişti.

Ziyaret sırasında Bursa'nın koronavirüs vaka sayılarını değerlendirmişti.

Bakan Koca, "Bursa'da bir ay öncesine göre günlük vaka sayısı yaklaşık 3 kat arttı. Bilecik'te geçen aya göre vaka sayımız 2 kat arttı. Balıkesir, Yalova ve Çanakkale'de bir ay öncesine göre yüzde 50 vaka artışı görüyoruz" dedi.

"NEREDEYSE KIRMIZI OLMAYAN ALAN YOK"

Bursa Tabip Odası Başkanı Doç. Dr. Alpaslan Türkkan ise, "Aldığımız haberlere göre Bursa'daki Covid-19 vakasında büyük bir artış var. Hayat Eve Sığar (HES) uygulamamızda bakanımızın geldiği 23 Ekim günü görüntüde az bir kırmızılık vardı. 1 ay öncesine göre vaka sayısının çok arttığını söylüyordu. Şimdi Hayat Eve Sığar uygulamasından baktığımızda ciddi bir artış olduğunu görüyoruz. Günümüzde Yıldırım Mahallesi'nde olgu sayısının çok fazla olduğunu, artık nerdeyse kırmızı olmayan alan kalmadığını görüyoruz. Bu sadece Yıldırım ile sınırlı değil, Nilüfer'de de durum aynı. Kentin batı tarafında kalıyor. Bakanımız o gün geldiğinde olgu sayısında çok ciddi bir artış var dedi. O zamanlar az bir kırmızılık vardı haritada, şimdi ise harita yine kıpkırmızı. Olgu sayısı orada da çok artmış durumda. İnegöl'de de yine her yer kıpkırmızı. Neredeyse kırmızı olmayan alan yok.  Gürsu'da ise durum çok daha kötü. Kırmızı dışında hiçbir renk yok. Hekim arkadaşlarımızdan acillerde ve hastanelerde yer kalmadığını, PCR testi yapılmakla ilgili sorunlar olduğunu da duyuyoruz" ifadelerine yer verdi.

Kaynak: BURSADA BUGÜN

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!