Bursa'da Uludağ'ın yol çilesi bitmiyor

Bursa'da geçtiğimiz yıl yapımına başlanan Uludağ yolu halen bitmek bilmedi. Toprak yolda oluşan çukurlar ve tümsekler sebebiyle yazın serinlemek için dağa çıkmak isteyen vatandaşların bir kısmı geri dönmek zorunda kaldı. Esnaf da oluşan tozdan şikayet ederek, "Bayrama kadar yol bitmezse mahvolduk" dedi.

Bursa'da Uludağ'ın yol çilesi bitmiyor

SEFA BALABAN-SEDA ÖZDOĞAN/BURSADABUGUN

Bursa'da geçtiğimiz sezon sonu Karayolları tarafından yol yapıma ihale edilen Uludağ yolunda çalışmalar halen daha bitmedi. Toprak yolda oluşan çukurlar ve tümsekler sebebiyle Bursa'da sıcaktan bunalıp Uludağ'a serinlemeye çıkmak isteyen vatandaşların bir kısmı geri dönmek zorunda kaldı.  Yaklaşık 3 kilometrelik yolun kış başından beri bitmediğini vurgulayan Uludağ esnaflarından Veysel Kaya, "Bu yol 3 km yok, kıştan beri bitmedi. Bu nasıl turistik bir yoldur? Sadece Bursalılar değil, Türkiye değil, dünya buradan gelip geçiyor. Otoban olsa, yüzlerce kilometrelik bir yer olsa tamam diyeceğiz. Esnafın hali nedir? İçimiz kan ağlıyor. Kış bitiminde başladılar bu tarihe kadar bu vaziyetteyiz. Bayram geliyor, bayramda insanlar dağa gelecek. Dünya buradan geçiyor bu yolun rezilliği nedir anlamadık" dedi.

Uludağ yolunda yapılmaya devam edilen yolun bitmemesinin köyler için de büyük bir sıkıntı teşkil ettiğini savunan Kirazlı Mahalle Muhtarı İsmail Kuzu da,"Uludağ yolunda çalışmalar var; ancak yol çok geç ilerliyor. Şu anda esnafı dolaşıyorum, herkes sıkıntıda, toz toprak içinde. Yetkililerden bu yolun bit an önce yapılmasını istiyoruz" ifadelerini kullandı.

Veysel Kaya - Uludağ Esnafı

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!