Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Bursa'da ulaşımı durdu! Sebebi ise...

Bursa'da Acemler durağından sonra üniversite istikametinde kaza olduğu iddia edildi. Habere göre metrodaki vatandaşlar indirilip otobüslere yönlendirildi.

Bursa'da ulaşımı durdu! Sebebi ise...

Bursa'da Acemler durağından sonra üniversite istikametinde kaza olduğu iddia edildi. Habere göre metrodaki vatandaşlar indirilip otobüslere yönlendirildi.

Yaklaşık 10 dakika süren aksamanın Bursa İzmir yolu caddesi Ataevler Metro istasyonu yakınında meydana gelen trafik kazası sebebiyle olduğu belirtiliyor. Meydana gelen kazada yanan araç metro hattını çevreleyen duvara zarar verdiği için polis ekipleri olay yerinde 1 şeridi trafiğe kapadı ve güvenlik önlemi aldı. Öte yandan trafik yoğunluğu Acemler Kavşağı'na kadar sarktı.

Öte yandan seferlerin aksamasına ilişkin BURULAŞ'tan açıklama geldi. Yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"22 Ocak 2019 Sabah saatlerinde Bursa İzmir yolu Ataevler mevkiinde Küçük Sanayi yönünde henüz nedeni bilinmeyen bir nedenle kontrolden çıkan binek aracın sebep olduğu kaza nedeniyle BursaRay seferleri geçici bir süre otobüs aktarmalı olarak yapılmıştır. Kaza, Sabah 06:07 sırasında 34 UAA 90 plakalı binek aracın İzmir yolu üzeri Ataevler mevkiinde sol şeritteyken BursaRay ile karayolu arasındaki hat koruma bariyerlerine çarparak bariyerleri BursaRay hattının içine düşürmesi ile meydana gelmiştir. BursaRay hattına düşen demir parçalar sebebiyle Bursaray hattı çift yönlü bloke olmuştur. Kazadan 2 dakika sonra BursaRay acil güvenlik önlemleri devreye alınarak yolcu ve seyir güvenliği amacıyla önce hat işletmeye kapatılmış ardında da hat enerjisi kesilmiştir. Aynı anda hatta seyahat eden yolcular için paralel otobüs seferleri konularak seyahat eden yolcular BursaRay durakları arasında taşınmıştır. 45 Dakika boyunca süren yoğun acil müdahale çalışmaları ile hat içine düşen bariyerler kesilerek hattın dışına çıkarılmış, kaza yapan araç bölgeden tahliye edilmiştir. Aynı anda ek otobüs seferleri ile yolcularımız gidecekleri duraklara aktarılmış ve kazanın meydana gelmesinden yaklaşık 1 saat sonra saat 07:00 itibarıyla BursaRay seferleri tekrar normale dönmüştür."

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!