Bursa'da ulaşıma yapılan zam geri alındı!

Bursa'nın İnegöl ilçesinde şehir içi ulaşımı sağlayan halk otobüslerinin fiyatlarına zam yapılmıştı. Dün itibariyle zamlı tarife başlamıştı. 2.40 olan tam 2.75, 1.50 olan öğrenci tarifesi 1.65 TL olmuştu. Tepki çeken bu zamma Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş el koydu. Aktaş, sosyal medyada yaptığı açıklamada, "Bursa'mızda hemen her konuda indirimler yaptığımız bir dönemde İnegöl şehiriçi ulaşıma Ukome tarafından (katılamadığım toplantıda) yapılan %14,5 zam geri alınmıştır. Gerekli düzenleme yapılacak ve yarın sabahtan itibaren eski fiyat geçerli olacaktır" ifadelerini kullandı.

Bursa'da ulaşıma yapılan zam geri alındı!

Bursa'nın İnegöl ilçesinde şehir içi ulaşımı sağlayan halk otobüslerinin fiyatlarına zam yapılmıştı. Dünden itibaren zamlı tarife başlamıştı. 2.40 olan tam 2.75, 1.50 olan öğrenci tarifesi 1.65 TL olmuştu. 

Geçen yıl yüzde 20'lik zammın ardından bu yıl UKOME kararıyla birlikte yüzde 14,5'lik artış gerçekleştirilmişti. 

Tepki çeken bu zam kararının ardından Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş'tan flaş bir sosyal medya açıklaması geldi. Zamma el koyan Başkan Aktaş, kararı iptal etti ve dikkat çeken şu açıklamayı yaptı:

"Bursa'mızda hemen her konuda indirimler yaptığımız bir dönemde İnegöl şehiriçi ulaşıma Ukome tarafından (katılamadığım toplantıda) yapılan %14,5 zam geri alınmıştır. Gerekli düzenleme yapılacak ve yarın sabahtan itibaren eski fiyat geçerli olacaktır."

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!