Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Bursa'da ücretsiz maske dağıtımı başladı!

​​​​​​​Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş "Toplu ulaşım istasyonları, duraklar ve pazar yerlerinde ücretsiz maske dağıtımı yapıyoruz" dedi.

Bursa'da ücretsiz maske dağıtımı başladı!

HABER MERKEZİ / BURSADA BUGÜN

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Pazar yerleri ve marketler gibi insanların toplu şekilde bulunduğu tüm alanlarda herkesin maske takması zorunlu olacak" açıklamasını yaptı.

Ardından İçişleri Bakanlığı genelgesiyle maske kullanımı zorunlu hale getirildi. Belediyeler de alınan kararın ardından vatandaşlara ücretsiz maske dağıtmaya başladı.

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, yaptığı açıklamada "Koronavirüs salgınına karşı devletimizin aldığı tedbirler doğrultusunda biz de şehrimizde tedbirlerimizi artırıyoruz. Toplu ulaşım istasyonları, duraklar ve pazar yerlerinde ücretsiz maske dağıtımı yapıyoruz" ifadelerini kullandı.

Salgından sonra tanesi 50 kuruşa satılan maskelerin fiyatı Bursa'da 5 liraya kadar çıkmıştı.

Büyükşehir Belediyesi ekipleri, 'koronavirüsle mücadele çalışmaları kapsamında' metro hatları, toplu taşıma araçları, pazar yerleri ve kent meydanlarında vatandaşlara ücretsiz maske dağıttı.

Sağlık İşleri Dairesi Başkanlığı ekiplerince gerçekleştirilen uygulama, Bursaray Şehreküstü İstasyonu'nda başladı.

İstasyona gelen ve metrodan çıkan vatandaşlar, belediye ekipleri tarafından karşılandı. Kendilerine tutulan el dezenfektanını kullanarak, koruyucu maskelerini takan ve içerisinde temizlik maddeleri bulunan el kitlerini alan vatandaşlar, güvenle yollarına devam etti. Daha sonra Şehreküstü Meydanı'nda sürdürülen çalışma, ardından Millet Mahallesi'nde kurulan pazar yerinde devam etti.

Başta toplu taşıma araçları ve kapalı mekanlar olmak üzere Bursa'nın muhtelif alanlarında benzer faaliyetin sürdürüldüğünü kaydeden Büyükşehir Belediyesi Sağlık İşleri Dairesi Başkanı Mehmet Fidan, dünyayı saran virüs salgınına karşı bu çalışmaya imza attıklarını söyledi.

Uygulamanın gün boyu devam edeceğini vurgulayan Fidan, "Vatandaşlarımızı sosyal mesafelerini korumaya, yetkililerin bu yöndeki çağrılarına uymaya davet ediyoruz. Özellikle 60 yaş üzeri ve 20 yaş altı insanımızın evde kalmalarını tavsiye ediyoruz. Hep birlikte, millet ve devlet olarak bu virüsü ülkemizden en kısa sürede atacağız" dedi.

 

 

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!