Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Bursa'da TOKİ isyanı! (ÖZEL HABER)

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı'nın merkez Nilüfer ilçesi Hasanağa Mahallesi'nde emekliler için yaptığı, Emekli Toki 1201 Konutları sakinleri site yönetiminden yaka silkiyor. Ödedikleri 139 liralık aidat karşılığında hiçbir hizmet alamadıkları için isyan eden site sakinleri bugün yönetim önünde toplandı ve "Yönetim istifa" sloganı attı. 

Bursa'da TOKİ isyanı! (ÖZEL HABER)

EZGİ KAYI / BURSADA BUGÜN

"Burası emekli Toki, hepimiz emekliyiz aldığımız maaş belli. 140 lira aidat veriyoruz, 1200 hane var. Verdiğimiz paranın karşılığında hizmet alsak sesimiz çıkmaz ama hizmet alamadığımız gibi türlü yollarla dolandırılıyoruz" diyen site sakinleri, yönetimin kendilerine hiçbir hizmet vermediğini, şu sözlerle ifade etti: "Burası Emekli Toki, hepimiz emekliyiz aldığımız maaş belli. 140 lira aidat veriyoruz, 1200 hane var. Verdiğimiz paranın karşılığında hizmet alsak sesimiz çıkmaz ama hizmet alamadığımız gibi türlü yollarla dolandırılıyoruz."

"EMLAK YÖNETİM'DEN MEMNUN DEĞİLİZ"

Emekli Toki 1201 Konutları Sakinleri, yönetimin önünde yaptıkları basın açıklamasında, "İki yılı aşkın süredir Balkan 1201 Emekli Toki Konutları'nda yaklaşık 3 bin kişi ikamet etmekteyiz. Böylesine anlamlı bir projede yer almaktan onur ve gurur duyan bizler ne yazık ki evlerimize taşınmış olduğumuz günden bugüne kadar, site yönetimimizi gerçekleştiren EMLAK YÖNETİM isimli profesyonel yönetim firmasından hiçbir şekilde sağlıklı bir hizmet alamadık. Yeri geldi şikayetlerimizi ilgili mercilere taşıdık, yeri geldi hizmet kalitesini artırmaları umuduyla site yönetimi ile bizzat irtibata geçtik. Ancak yaşlıyız diye tarafımıza bir şey bilmez, bir şeyden anlamaz mantığı ile yaklaşıldı. Boş vaatlerle yine elimiz boş döndük" diyerek yönetimden yakındı. 

YÖNETİMDEN SİTE SAKİNLERİNE TEHDİT VE HAKARET

Şikayetlerini ilettiklerinde tehdit ve hakaretle karşılaştıklarını ifade eden site sakinleri açıklamayı şu sözlerle sürdürdü: "Yeri geldi sorun ve dert bildirmeye gittiğimizde silah çekilerek korkutulmaya çalışıldık, susmadık.

-Yeri geldi yaşlıyız diye hor görüldük, susmadık.
-Site personeli usulsüz şekilde site sakinlerinden para toplamaya çalıştı , susmadık. 
-Site sakinlerimizin şahsına ait bilgiler rızaları alınmadan 3. Şahıslara verildi, susmadık.
-Sigorta şirketi çalışanı süsü verilerek komşularımız alenen dolandırıldı susmadık
 -Tehdit edildik, susmadık.
-Çevre düzenlemesi yapılmadı, bahçeler sulanmadı, göz göre göre nice ağaç kurumaya mahkum edildi, susmadık.
-Apartmanlarımız temizlenmedi, dezenfekte edilmedi, susmadık.
-Yeri geldi temizlik personelinden, yeri geldi site personelinden nice azarlar işittik susmadık.
-Yeri geldi site yönetimi toplanıp kapımıza dayandı, susmadık.
-Her defasında yetkililere bilgi ve belge verdik, olayların ve usulsüzlüklerin üstü kapatılmaya çalışıldı, biz yine susmadık.
Demek istediğimiz odur ki, site sakinlerinin bunca sorunu varken, sorunlarımıza kulak vermek ve çözüm üretmek yerine bizi türlü hakaretlere maruz bırakan site yönetimince, dar gelirli ailelere hitaben yapılmış konutlarımızın 112 liralık aidatın dahi karşılığı olan hizmeti bugüne kadar alamamışken, özellikle tüm dünyayı esir alan bir salgının ortasında, aniden yaklaşık %25'lik bir artışla 139 TL 'ye çıkarılmasına rızamız yoktur.
Hiçbir hizmet karşılığı bulunmadan bunda zamandır haksız alınan aidatın bu denli fahiş bir artışla yeniden talep edilmesine karşıyız. Hep birlikte omuz omuza mücadelemiz devam edecektir."

 

Kaynak: BURSADA BUGÜN

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!