Bursa'da tezgahtaki en ucuz balık sardalya

Yeni av mevsimi açılmasına rağmen balığın az olması sebebiyle fiyatlar yüksek olunca, vatandaşlar tezgahları sadece seyretmekle yetiniyor.

Bursa'da tezgahtaki en ucuz balık sardalya

Bursa'da Tuzparı Balık Pazarı'nda balıkçılar tezgâhları balıkla doldurdu.

Tezgahlarda en ucuz balık, şu an yenme mevsimi olan sardalya Yağlı ve lezzetli olan sardalyayı vatandaşlar ucuz ve mevsimi olduğu için tercih ediyor.

Balıkçılar denizden balığın az çıkmasından dolayı fiyatların yüksek olduğunu, önümüzdeki günlerde yağmurların yağması ve balığın bollaşmasıyla birlikte fiyatların düşeceğini belirtti.

Tezgahta en ucuz olan sardalyanın kilosu 20 liradan satılırken, hamsi ve istavrit ise 25 liradan satılıyor. Vatandaşlar sardalya balığı alıp ızgarasını yaptıklarını belirtiyor.


Uzun yıllardır balıkçılık yapan Ramazan Köken, "Havaların esmesinden dolayı balık az çıkıyor. Yağmurların yağmasıyla inşallah balık bollaşacak. Şu an sardalyanın mevsimi. Vatandaşlar yağlı, lezzetli ve fiyatının da ucuz olması sebebiyle sardalyayı daha çok tercih ediyor. Fiyatlar yüksek olmasına rağmen talep var. Fiyatlar düştüğünde daha çok talep olacak" dedi.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!