Bursa'da tekstil ürünleri cep yakıyor! (ÖZEL HABER)

Hazır giyim mağazalarındaki kış sezonu ürünleri cep yakıyor. Yeni sezona giriş yapan hazır giyim mağazaları ve çarşı esnafı vatandaşı düşündürüyor.

Bursa'da tekstil ürünleri cep yakıyor! (ÖZEL HABER)

GÜLNAME PAÇA - BANU ŞEN / BURSADA BUGÜN

Kış sezonunun gelmesiyle beraber, tekstil ürünlerine uygulanan zam vatandaşı zor durumda bıraktı. Dünyada talebin artmasıyla tırmanışa geçen pamuk fiyatları, giyim ürünlerinde zamlı etkiletler olarak karşımıza çıktı. Bazı mağazaların zammı etiket fiyatlarına şimdiden yansıttığı, asıl artışın ise ekim ayı itibariyle gözleneceği ifade edildi.

Giyim ürünlerinde son yıllarda artışın çok olmadığını ama tüketim alışkanlıklarının değiştiğini savunan esnaf, zammın giysi fiyatlarına yansımasının kaçınılmaz olduğunu kaydetti. Kışlık montların 300 liradan başlayıp, 690 liraya kadar çıkması vatandaşı korkutuyor.

"HER BÜTÇEYE UYGUN ÜRÜN VAR"

Giyim fiyatlarına gelen zamın vatandaşı düşündürdüğünü ama isteğe ve kaliteye uygun ürünlerin de bulunduğunu savunan söyleyen bir esnaf, "Her şeye olduğunu gibi, tekstil ürünlerine de zam geldi. Vatandaşa zor olduğu kadar, bize de zor bu durum. Fiyatları yüksek bulan vatandaş, mağazalara ve çarşıya uğramıyor. Hâlbuki herkese uygun ürün var bizde. Tek değişen şey, kaliteleri ve vatandaşın nasıl bir ürün istediği. Markaların ürettiği ürünlerin kalitesinde, bizler de ürün üretebiliyoruz, hatta aynı firmalara yaptırdığımız bile oluyor. Tek fark onlar marka etiketi basıyor içine. Bizde fiyatlar 150 liradan başlıyor 450'ye kadar çıkıyor. Kaliteye ve kullanılan malzemeye göre fiyat biçiliyor. Bursa'da kış, son dönemlerde o kadar çetin geçmiyor. Vatandaş 150 liralık bir montla bu kışı çok rahat atlatabilir. Dikkat edilmesi gereken nokta, montun terletmemesi ve iç kısmında anti-bakteriyel elyafın kullanılmış olması. Bunun dışında vatandaş mağazalarda bulunan markaların dışında, biz çarşı esnafına da gelirse, kendi bütçesine uygun ürünü rahatlıkla bulabilir" dedi.

"FİYATLAR ŞİŞİRİLİYOR!"

Çoğunluğun geçim sıkıntısı çektiğini ve fiyatları çok yüksek bulduğunu dile getiren vatandaş ise, "Bu sene her şeye zam var. Çok şaşkınız, ne yapacağımızı düşünüyoruz. Türkiye'de asgari ücret ile birçok insan geçinemiyor. Giyime gelen zam ile kışı nasıl atlatacağız. 300 liraya mont ne demek? Bu fiyata kimsenin alacağını düşünmüyoruz. Büyük bir çoğunluk, geçen sene kullandığı montunu kullanır. Biz fiyatların biraz şişirildiğini düşünüyoruz, fiyatlar düşmezse kimse alışveriş yapmaz. Zam yapılması gerekiyorsa, vatandaşın da düşünülmesi gerekir" şeklinde konuştu.

Kaynak: BURSADA BUGÜN

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!