Bursa'da tavuk çiftliği yüzünden canlarından bezen köylüler sinek avı başlattı

Bursa'nın Mudanya ilçesine bağlı Yalıçiftlik Mahallesi'ni sinekler bastı. Tavuk çiftliğinin gübrelerinin denize karışmaması için dere yatağı kapatılırken, bu defa atıklar gizlice meraya ve zeytinliklere atılmaya başlandı. Tavuk pislikleri yüzünden köyü sinekler basarken, vatandaşlar isyan etti. 

Bursa'da tavuk çiftliği yüzünden canlarından bezen köylüler sinek avı başlattı

Yalıçiftlik Muhtarı Arif Toktaş, Ketendere mevkiine akan dere yatağındaki büz kapatılarak kirli atıkların denize akmasının önlendiğini, bu sayede çevre kirliliğinin sona erdiğinin sanıldığını, ancak şimdi de tavuk gübrelerinin meralarının çeşitli yerlerine dökülmesiyle sinek istilasına uğradıklarını söyledi.

Kendilerinden habersiz zeytinlik içlerine, meranın kullanılmayan yerlerine römorklarla tavuk gübrelerinin dökülmesi yüzünden sineklerin istila ettiğini anlatan Arif Toktaş, mahalle içine kadar gelen sinekler yüzünden vatandaşların kapılarını pencerelerini açamadıkları ifade etti.

Sineklerin köy kahvesinde çay bardaklarına bile girdiğini, çok mağdur oldukları kaydeden Muhtar Arif Aktaş, "Sinekler bizi canımızdan bezdirdi. Bu yüzden elimize sineklik alıp sineklere karşı savaş açmış durumdayız. Yetkililerin bu halimizi görerek bir çare bulmasını ümit ediyorum" dedi.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!