Bursa'da tasarruf için asansörler devre dışı! (ÖZEL HABER)

Elektrik fiyatına üst üste gelen zamlar iş merkezlerini de zora düşürürken yöneticiler çareyi asansörleri devre dışı bırakmakta buldu. Bursa'da çok sayıda iş merkezinde asansörlerin fişi çekildi!

Bursa'da tasarruf için asansörler devre dışı! (ÖZEL HABER)

GÜLNAME PAÇA - EZGİ KAYI / BURSADA BUGÜN

Enerji Piyasası Düzenleme Kurulu, (EPDK) geçtiğimiz pazartesi günü yaptığı toplantı sonrası elektriğe yüzde 14,9 zam kararı aldı. Elektriğe, en son 1 Temmuz tarihinde yüzde 15 zam yapılmıştı. Bu sonuçla son 2 senede konutlarda kullanılan elektriğe yapılan zam oranı yüzde 72,4 oldu.

Elektrik fiyatına gelen son zammın ardından Bursa'da iş merkezleri harekete geçti! Olansa yine vatandaşa oldu.

Elektrikten tasarruf etmek isteyen Bursa'daki iş merkezleri, binalarda bulunan asansörlerden bazılarını devre dışı bırakma kararı aldı.

Vatandaşlardan bu durumu eleştiren de var, haklı bulan da.

 'ACİL BİR DURUMDA NE OLACAK?'

İş merkezlerinin yaptığı uygulamayı eleştiren vatandaşlar; "Böyle bir şey olabilir mi? Bu tasarruf değil vatandaşı mağdur etmek aslında. Büyük iş merkezlerinden bahsediyoruz. Tek bir asansörün çalışması ne kadar doğru? Acil bir durumda ne olacak? Tek asansörü mü bekleyecekler yardım etmek için. Çok tasarruf edilebileceğini düşünmüyoruz. Vatandaşı bu şekilde mağdur edeceklerine zamma tepki göstersinler, bu daha doğru olur" şeklinde konuştu.

'VATANDAŞ SIKIŞIRSA KOMPLE ELEKTRİĞİ KAPATIR'

Uygulamayı haklı bulan bir diğer vatandaş ise, "Ben bu tasarruf uygulamasını doğru buluyorum. Fatura fazla gelirse, vatandaş zor durumdaysa her şeyi yapar. Gerekirse elektriği tamamen kapatır. Zorlanıyorsa ne yapsın? Başka çaresi mi var?" dedi.

Kaynak: BURSADA BUGÜN

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!