Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Bursa'da Şirinevler mahallesi sakinleri Balıklı Dere'den şikayetçi (ÖZEL HABER)

Bursa'nın Yıldırım ilçesinin Şirinevler mahallesi sakinleri, 20 yılı aşkın süredir mahalledeki Balıklı Dere'nin çevresinin ıslah edilmemesinden şikayetçi. Yetkililerin burayla ilgilenmemesinin ve derenin oldukça kirli olmasının yanı sıra tehlike saçtığını da belirten vatandaşlar, "Bu derede çocuklarımız boğuldu, derenin etrafı uyuşturucu bağımlılarının uğrak mekanı haline geldi, 20 yılı geçti hala bir ıslah çalışması yapılmadı, buranın artık yaşanılabilir bir yer olmasını istiyoruz" dedi.

Bursa'da Şirinevler mahallesi sakinleri Balıklı Dere'den şikayetçi (ÖZEL HABER)

EZGİ KAYI / BURSADA BUGÜN

Balıklı Dere'nin alt tarafında ve üst tarafında ıslah çalışması yapılmış olmasına rağmen mahallelerinden geçen kısmına uzun yıllardır çivi bile çakılmadığını söyleyen Şirinevliler'in sabrı artık taşmış durumda.

İkinci sınıf insan muamelesi görmekten sıkıldıklarını ifade eden mahalleli, yetkililerin buraya olan ilgisizliğinin bir an önce son bulmasını diliyor.

"ÇOCUKLARIMIZ PİSLİK İÇİNDE YAŞIYOR"

Rıza Yalçın, 25 yıldır bu mahallede ikamet ettiğini belirterek, "Gidebileceğimiz tüm yetkililere gittik ancak ödenek yetersizliğinden buranın ıslah edilemediği cevabını aldık, burada yaşayan bilinçsiz insanlar dereye tüm çöplerini atıyor, etrafında herhangi bir koruma olmadığı için küçük çocuklar dereye giriyor, daha önce burada boğulma olayları yaşadık, 3 kardeşimizi bu derede kaybettik, karşıdan karşıya geçmek için bir köprü yok, taşlardan, derenin içinden karşıdan karşıya geçmeye çalışan vatandaş büyük tehlike atlatıyor. Çoluğumuz çocuğumuz pislik içinde yaşamak zorunda kalıyor, en fazla oy bizim mahallemizden alınıyor ama karşılığında burada yaşayanlara hizmet verilmiyor, belediyenin bu işe daha çok eğilmesi gerektiğini düşünüyorum" dedi.

TEHLİKEYİ GÖZE ALARAK, KARŞIDAN KARŞIYA DEREDEN GEÇİYORLAR

Karşıdan karşıya derenin içindeki taşları kullanarak geçen bir mahalleli ise, "Karşıdan karşıya geçmek için en yakın yol burası, tehlikeli olduğunu biliyorum, burada daha önce boğulanlar da oldu, Allah sonumuzu hayır etsin, bir yol olsaydı güzel olurdu ama yok tehlikeyi göze alarak karşıdan karşıya bu şekilde geçiyoruz" diyerek çaresizliklerine vurgu yaptı.

"UYUŞTURUCU BAĞIMLILARI BURAYI MESKEN TUTTU"

"Burası köy mü, dağ mı belli değil 20 senedir böyle, pislikten başka bir şey yok, insan gibi yaşamak istiyoruz" diyen Şirinevliler, "Bu dere 3 can aldı, bir an önce yapılmasını istiyoruz, bu dere yalnızca Şirinevler'in değil, tüm Bursa'nın sıkıntısı, uyuşturucu kullananlar burayı mesken tuttu, tüm mahallelerden bağımlılar buraya gelip tehlike saçıyor, mahallemiz bataklık haline geldi, biz tüm yetkililere gittik halledeceğiz dediler, seçim zamanı geldiler yapacağız dediler hiçbir şey yapılmadı" diyerek isyan etti.

Mahalleli, "Bu derede çocuklarımız boğuldu, derenin etrafı uyuşturucu bağımlılarının uğrak mekanı haline geldi, 20 yılı geçti hala bir ıslah çalışması yapılmadı, buranın artık yaşanılabilir bir yer olmasını istiyoruz" diyerek yetkililere seslendi acilen çözüm beklediklerini bildirdi.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!