Bursa'da servisçiler ayaklandı!

Bursa'da ilçe plakası sahibi olup merkezde çalışan servisçiler araçlarının bağlanması sebebiyle eylem yaptı.

Bursa'da servisçiler ayaklandı!

Bursa'da S plaka krizi büyüyor. 

Merkez plakası sahipleri, daha yüksek bedel ödeyerek plaka satın aldıkları için ilçe servislerinin şehir merkezinde çalışmasını istemiyor ve bu araçları "korsan" olarak tanımlıyor.

İlçe plakası sahipleri de kendilerine sözlü olarak merkezde de çalışabileceklerinin beyan edildiğini iddia ederek şehir merkezinde servisçilik yapmaya devam ediyor. 

Trafikte S plaka krizi kaosa doğru sürüklenirken Bursa'da S plaka ruhsatı alıp da ait olduğu bölgenin dışında taşımacılık yapan araçların 3. bağlamanın ardından ticaretten men edilmesine ilişkin karar Büyükşehir Belediye Meclisi'nce alınmıştı. 

Servis taşımacılığında hak ihlaline kesinlikle geçit vermeyeceklerini belirten Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, "Herkes plakayı nereden aldıysa orada çalışacak. Aksi takdirde uyarılacak. 3. uyarıyla birlikte hak ihlalinde ısrarcı olanlar ticaretten men edilecek" demişti.

İlçelerden plaka alıp da kent merkezinde taşımacılık yapanların bulunduğunu, bu şekilde hareket edenler nedeniyle taşımacılıkta sıkıntılar yaşandığını kaydeden Başkan Altepe, bunun önüne geçmek istediklerini söyledi. 'Kim nereden plaka aldıysa, orada çalışmalı. Hak ihlalinde bulunmak, kimsenin haddine değil' diyen Başkan Altepe, "Büyükşehir olarak bu konuda denetimlerimizi sıklaştırarak yaşanan mağduriyetin önüne geçeceğiz. İlçelerden plaka alıp da şehir merkezinde taşımacılık yapanları tespit edip, gerekeni yapacağız. Herkes kurallara uymalı ve başkasının hakkına tecavüz etmemeli" ifadelerini kullanmıştı.

Büyükşehir Belediye Meclisi'nde alınan karar uygulanmaya başlanınca ilçe plakası sahipleri ayaklandı. 

Botanik Park'ta biraraya gelen servisçiler, merkezde çalışmalarının engellenmesini protesto etti. 

Merkezde çalıştıkları için ilçe plakalı araçlarının 6 ay bağlanmasının haksızlık olduğunu savunan servisçiler, Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe'ye de tepki gösterdi. 

Kaynak: BURSADA BUGÜN

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!