"Bursa'da Şehir Hastanesi'ne hala yer bulamadılar"

CHP Bursa Milletvekili Turhan Tayan, AKP'nin Bursa'da temelini atıp hizmete soktuğu bir tek sağlık kuruluşu olmadığını öne sürerek, "Bursa'da yıllardır Şehir Hastanesi'nin yerini tartışıyoruz. Hala yer bulamadılar. Bu sorumsuzluktur, fiyaskodur, ayıptır" dedi.

''Bursa'da Şehir Hastanesi'ne hala yer bulamadılar''

 

AKP'nin 11 yıldır iktidarda olduğuna dikkat çeken Tayan, yetkililerin sürekli "cek-caklarla" hizmet bekleyen vatandaşı oyaladığını söyleyerek şöyle konuştu:

HALK ALDATILIYOR, UYUTULUYOR

"Bursa'da temelini atıp hizmete soktukları bir tek sağlık kuruluşu yok. Hep 'Cek-cak' diyorlar. 2007 yılından beri Şehir Hastanesi'nin yerini belirleyemediler. Samanlı dediler, Otosansit arkası dediler, Yunuseli Havaalanı dediler. Olmadı, olamadı. Şimdi Doğanköy'de yer arıyorlar. Gazetelerde elleri bir yeri gösteriyor, artistik pozlarla yeni bir gelişmeyi görüyoruz. Sonucu hep beraber bekleyeceğiz. Yerelde iktidarsınız, genelde iktidardasınız, istikrar istikrar diye bir hal oldunuz, hani sonuç? Bu bir sorumsuzluktur, bu bir fiyaskodur, bu bir ayıptır."

Bursa'da hastaların yatak, doktor arar hale geldiğine işaret eden Turhan Tayan, "Ayrıca acil bölümler yetersiz. Vatandaş o hastaneden bu hastaneye sürünüyor. AKP iktidarı ise beslenen medya gücüyle halkı aldatmaya ve uyutmaya çalışıyor. 11 sene uyuttuğunuz yetmiyor mu? Bu yaklaşan yerel seçimler hesaplaşma için fırsat olmalıdır" diye konuştu.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!