Bursa'da satılık Cami elde kaldı, dernek başkanı 10 lira kampanyası başlattı

Bursa'da geçen yıl yapımına başlananan ancak maddi imkansızlıklar nedeniyle bitirilemeyen cami satılığa çıkmıştı. Camiye alıcı çıkmayınca elde kaldı. Dernek başkanı bu kez de eksik kalan inşaatı tamamlamak için Cuma namazlarında 10 lira kampanyası başlattı.

Bursa'da satılık Cami elde kaldı, dernek başkanı 10 lira kampanyası başlattı

SEFA BALABAN/BURSADABUGUN.COM

Bursa'da Nilüfer Küçük Sanayi'de bulunan Nilüfer Ticaret Merkezi Camii inşaatı için, Cami yaptırma derneği başkanı Halil Sağol ve 4 arakdaşı kolları sıvadı. Maddi imkansızlıklar sebebiyle 7 Yılda ancak kaba inşaatını bitirilebilen cami son olarak "Kelepir satılık cami" ilanıyla satışa çıktı. Camiye alıcı çıkmadı, bağışlarda küçük bir artış oldu ancak bu da yetmedi. Dernek Başkanı Halil Sağol'da Cuma namazlarında 10 lira kampanyası başlattı.

Satılık haberlerinden sonra Türkiye'den 2700, yabancı ülkelerden de 20 yardım araması aldıklarını söyleyen Sağol, "Geçen yıl Sonbahar'da espri ile karışık kelepir satılık cami diye çıktık. Aslında dikkat çekmek ve farkındalık yaratmak için böyle bir iş yaptık. Ancak umduğumuzu bulamadık. 70 - 80 bin Lira artış oldu. 2700 yurt içi, 20 de yurt dışı araması geldi. Çok gariptir ki 1300 tane esnaf olan nilüfer ticaret merkezinde bir kişi dahi aramadı. Ben buna kahroluyorum. Camimiz şuanda tamamlanmış durumda değil. En az 3 milyon Lira civarında bir paraya ihtiyacı var. İnşallah buluruz, buluştururuz, yapacağız. Yaptığımız zaman Bursa'nın en görkemli camisi olacak. Kapalı alanda 5 bin 500kişi namaz kılacak. Şuanda alt kat açık. 2300 kişi rahatlıkla namaz kılıyor. Cuma günleri tıklık tıklım dolu yer bile bulmak mümkün değil. Buranın istikbali çok parlak bir yer. Son beş yıl içerisinde 2500 iş yeri, 20 bin çalışan olacağı tahmin ediliyor. İnşallah o zamana varmadan burayı bitiriririz diye düşünüyorum. Milletin yardımlarını bekliyoruz ama herkes krizi bahane ediyor. Bunlar bahane değil" dedi

"Haftada 10 lira, 2 sene sonra bu iş tamam"

Caminin dışına bir afiş asarak haftada 10 lira istediklerinin altını çizen Sağol, "Biz büyük bir tabela astık. Haftada 10 lira istiyoruz. Şöyle ki, 2300 tane namaz kılan var. 300'ünü sayma 2000 kişi 10'ar lira verse haftada 20 bin, ayda 80 bin, senede 1 milyon lira eder. 2 senede de biz bu işi bitiririz diye yola çıktık ama bunu da veren yok. 5 ya da 6 bin lira toplanan para var. Bu parayla da hangi işi yapacağız bilemiyorum. Şuanda işi sahibine, yani Allah'a havale ettik. Cenabıallah bize bir yol gösterir diye düşünüyoruz. Öyle olacağını da ümit ediyorum. Ümidimiz var, ümidimizi kesmedik, inşallah olur" şeklinde konuştu.

 

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!