Bursa'da rotaryenler sağlık için birleşti!

Bursa Çekirge Rotary Kulübü, Çekirge Rotaract ve Çekirge Interact kulüplerinin birlilkte düzenlediği geleneksel kahvaltı etkinliği, Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi Patoloji Ana Bilim Dalı Moleküler Patoloji laboratuarı yararına gerçekleşti.

Bursa'da rotaryenler sağlık için birleşti!

BANU ŞEN-GÜLNAME PAÇA / BURSADA BUGÜN

Çekirge Rotary Kulübü'nün, Çekirge Rotaract ve Çekirge Interact kulüpleri ile birlikte her yıl düzenlediği ve bu sene 12.sini gerçekleştirdiği geleneksel kahvaltı etkinliği, Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi Patoloji Ana Bilim Dalı bünyesinde kurulmakta olan Moleküler Patoloji laboratuvarı yararına gerçekleşti. Yeşil Rotary Kulübünün destek verdiği proje olan laboratuvar, kanser hastalığının ilk adımı olan tanının konmasında ve tedavinin kişilere özgün kılınmasında, böylelikle tedavi başarı oranının yükselmesinde belirgin katkı sağlayacak.

Etkinliğe katılan Nilüfer Belediye Başkanı Turgay Erdem "Çekirge Rotary Kulübü'nün yapmış olduğu farkındalık etkinliği gerçekten çok önemliydi. Bende bu etkinliğe katılmaktan büyük mutluluk duydum. Burada tüm arkadaşlarla bir arada bulunduk, ben de bu etkinliğe paydaş olmak istedim. Etkinliğin altında çok önemli projelere imza atmak var. Türkiye'de yapılması gereken, şuanda ise Uludağ Üniversitesi'nde yapılması planlanan bir laboratuvar çalışması mevcut. Bugün burada sona yaklaşılan projenin sunumu yapıldı. Buradaki arkadaşlar bu farkındalığı tüm Türkiye'ye duyurmaya çalıştılar. Bizde Nilüfer ailesi olarak bu anlamlı etkinliğe ve neredeyse tüm Rotary kulübü etkinliklerine destek olmaya çalışıyoruz. Burada bulunmaktan büyük keyif aldım kendilerine teşekkür ediyorum" dedi.

Projenin hayata geçirilmesi fikrini sunan Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi Patoloji Ana Bilim Dalı Başkanı ve Öğretim üyesi Ulviye Yalçınkaya ise projeyle ilgili "Fakülte hastanemize Moleküler Patoloji Laboratuvarı kurmayı planlıyoruz. Bu laboratuvar ülkemizde pek çok üniversite hastanesinde mevcut. Bursa iliyle birlikte Güney Marmara'ya da hizmet edecek böyle bir Moleküler Patoloji Laboratuvarı'nın kurulması kapsamında üniversitemiz, fakültemizde bir çalışma başlattı. Bu proje kapsamında ilimizin çok sayıda hayırsever iş insanı ve böyle sivil toplum kuruluşlarından biri olan Rotary'nin de çok memnunuz. Bu bağlamda kulüp başkanlarına ve özellikle Erol beye çok teşekkür ediyorum" dedi. 

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!