Bursa'da roman dernekleri yeni federasyon kuracak

Bursa'da faaliyet gösteren ilçe Roman Dernekleri, yeni bir federasyon çatısı altında toplanmak üzere Bursa Merkez ve İlçeleri Roman Dernekleri Federasyonu'ndan ayrılıyor.

Bursa'da roman dernekleri yeni federasyon kuracak

Yenişehir Romanlar Derneği Başkan Yardımcısı Erhan Altınsoy, federasyon çatısı altında bir araya gelen derneklerin, kendilerine verilen sözlerin tutulmadığı gerekçesiyle Bursa Merkez ve İlçeleri Roman Dernekleri Federasyonu'nda ayrılmaya başladıklarını söyledi.

Bursa'da merkez Osmangazi İlçesi 15 Temmuz Demokrasi Şehitleri Meydanında bir araya gelen Bursa Kamberler Romanlar Derneği, Gemlik Romanlar Derneği ve İnegöl Romanlar Derneği'nin, Bursa Merkez ve İlçeleri Roman Dernekleri Federasyonu'nda 6 Ekim tarih itibarıyla ayrıldığını ifade eden Yenişehir Romanlar Derneği Başkan Yardımcısı Altınsoy, diğer ilçe Roman Derneklerinin de federasyondan ayrılacağını söyledi. Altınsoy, "Federasyon üyesi derneklere eşit şekilde davranılmaması,  merkezde alınan kararlardan ilçe derneklerine haber verilmemesi. Tüm vaatlerin sözde kalması, hizmetlerin derneklere eşit şekilde dağıtılmaması. Roman halkıyla alâkası olmayan insanların muhatap alınması ve daha saymadığımız birçok sebep derneklerimizin federasyondan ayrılmasına sebep olmuştur" dedi. Altınsoy, birkaç dernekle birlikte yeni bir Roman Dernekleri Federasyonu kuracaklarını bildirdi.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!