Bursa'da rant uğruna evlerimizden koparılıyoruz iddiası! (ÖZEL HABER)

Bursa'nın Yıldırım ilçesine bağlı Demetevler mahallesinde, yeni imar yapılanması adı altında vatandaşların evlerinin yıkılacağı iddia ediliyor.

Bursa'da rant uğruna evlerimizden koparılıyoruz iddiası! (ÖZEL HABER)

GÜLNAME PAÇA - BANU ŞEN / BURSADA BUGÜN

Bursa Yıldırım Demetevler mahallesinde yaşayan vatandaşlar, imar yapılanması ile evlerinin yıkılacak olmasından endişe duyuyor. İmar planına göre Demetevler Mahallesinde bulunan evlerin arasından geçen yolun devam ettirilmesi için evlerin yıkılması gerekiyor.

"GECELERİ UYUYAMIYORUZ"

35 senedir bu korkuyla yaşadıklarını ifade eden mahalle sakinleri, "Biz bu evleri zor şartlar altında yaptık. Çoğunluğu yeni bina zaten. Senelerce harcamalarımızdan kıstık buradaki evleri yaptık. Çok emek verdik. Burası çok güzel bir mahalle hatta Bursa'nın en güzel mahallesi. Evlerimizi çok seviyoruz, ama inanın bu yıkım kararını duyduktan sonra, bizler, çocuklarımız ve eşlerimiz uyuyamıyor. Evlerimizi temizlemek bile istemiyoruz. Nasılsa yıkılacak diyoruz" şeklinde konuştu.

'BİZİMLE DALGA GEÇİYORLAR'

Dilekçe yazdıklarını ama olumlu ya da olumsuz  cevap alamadığını dile getiren bir diğer mahalle sakini ise, "İmar yapılanması adı altında evlerimizin yıkılacağını öğrendik. Belediyeye bu durumu konuşmak ve detaylı bilgi almak için gittim. Evler yıkılacak ama size yer vereceğiz dediler. Nasıl olduğunu sorduğumda ise bizimle dalga geçer gibi, 5 metre parktan 10 metre karşı araziden alacaksınız dediler. Karşı araziden alacağım 10 metre komşumun evinin olduğu arazi. Bu 10 metreyi almak için, komşudan o alanı bana satmasını istemem lazım. Komşumun da bunu yapması için ya evi yıkması gerek ya da odalardan birini bana vermesi gerek. Hal böyle olunca arada kavga çıkmaması imkansız. Bizler birbirimize düşmek istemiyoruz" dedi.

YENİ BİR PLAN İSTİYORUZ

Evleri ve arazileri satın alırken bizlere kimse, buradan yol geçiyor ileride imar yüzünden size sıkıntı olur diye bilgi vermedi diyen vatandaşlar, belediye başkanının bu sorunla ilgilenmesini, yeni bir plan ve proje çizilip, mahallenin mağdur olmamasını istiyor.

Kaynak: BURSADA BUGÜN

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!