Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Bursa'da Rahvan coşkusu

Osmangazi Belediyesi tarafından bu yıl 8. düzenlenen "Osman Gazi'yi anma ve Bursa'nın Fethi Şenlikleri" kapsamında düzenlenen geleneksel rahvan atları yarışında dereceye girenler ödüllendirildi.

Bursa'da Rahvan coşkusu

Osmangazi belediyesi tarafından düzenlenen 8. geleneksel rahvan at yarışları, Yunuseli Mahallesi'ndeki kurban pazarı alanında gerçekleştirildi. Yaklaşık 150 atın yarıştığı ve 11 kategoride gerçekleştirilen yarışlar kıyasıya bir mücadeleye sahne olurken, alanı dolduran binlerce vatandaş gün boyu büyük heyecan yaşadı. Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, burada yaptığı konuşmada belediye olarak toplumun tüm değerlerine sahip çıktıklarını, bir aydır devam eden Osman Gazi'yi Anma ve Bursa'nın Fethi Şenlikleri'nin son ayağı olan rahvan at yarışlarının da her geçen yıl daha fazla ilgi gördüğünü kaydetti. Toplumu kucaklayan bu etkinliklerin halk tarafından kabullenilmesinin büyük önem taşıdığına işaret eden Dündar, Rahvan Atları Kulübü Başkanı İhsan Gür ve ekibine organizasyona sağladıkları katkı nedeniyle teşekkür etti. Koşuyu pist kenarında izleyen vatandaşlar da, rahvan atlarının kıyasıya mücadelesini ilgiyle takip etti. 11 dalda düzenlenen yarışlarda Baş kategorisinde Ayhan Karakuş, başaltı Şevket Ergin, büyükorta: Kasap Rıdvan, küçükorta Mustafa Çetin, deste Mete Ergin, 4'lü taylar Kemal Üstün, 3'lü taylar Tahsin Geçer ve 2'li taylar Mustafa Çetin birinci oldu. Yarışmada birinci olan baş ata 4 bin TL, başaltı ata 3 bin 400 TL, büyük orta ata 3 bin TL, küçük orta ata 2 bin 500 TL ve deste ata 2 bin TL ödül verildi.

Bursa'da Rahvan coşkusu Bursa'da Rahvan coşkusu Bursa'da Rahvan coşkusu Bursa'da Rahvan coşkusu Bursa'da Rahvan coşkusu Bursa'da Rahvan coşkusu
Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!