Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Bursa'da protokolü bir araya getiren iftar

Bursa Ticaret Borsası (BTB), iftar yemeğinde iş, siyaset ve devlet protokolünü bir araya getirdi.

 Bursa'da protokolü bir araya getiren iftar


Hayat Lokantası'nda düzenlenen iftar yemeğine, Bursa Valisi Şahabettin Harput, AK Parti Bursa Milletvekili Önder Matlı, CHP Bursa Milletvekili İlhan Demiröz, BTSO Başkanı İbrahim Burkay, BTSO Meclis Başkanı Remzi Topuk, Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, Et ve Süt Kurumu Genel Müdürü İsmail Kemaloğlu ve çok sayıda iş adamı katıldı. Bursa Ticaret Borsası Başkanı Özer Matlı, BTB'nin üye sayısı ve işlem hacmi ile kotasyona tabi ürünleri bakımından ülkede bulunan ticaret borsaları arasında ilk sıralarda yer aldığına dikkat çekerek, "Bursa Ticaret Borsası, kentimizin de önemli dinamiklerinden birisidir. Bundan sonraki süreçte sizlerle daha yakın ilişki içerisinde olup, varlığımızı daha yoğun hissettirmek istiyoruz. Bursa'nın meseleleri ile daha yakından ilgilenmek, Valiliğimiz başta olmak üzere Büyükşehir Belediyemizle, bütün sivil toplum kuruluşlarıyla yakın ilişki içerisinde olacağız" dedi.

Yeni yönetim olarak yeni döneme hızlı girdiklerini de ifade eden Özer Matlı, şöyle devam etti:

"Bursa Ticaret Borsası olarak üyelerimize daha iyi hizmet verebilmek için şehir dışında ana arterler üzerinde ulaşılabilir noktalarda bir yere taşınma konusunu gündemimize aldık. Bursa, Borsa'nın hacmine yakışan bir hizmet binasına ihtiyacı olduğunu biliyoruz. Diğer yandan ipekçilik ile ilgili çalışmalara öncelik verilmesi, bu konuda Bursa Valiliği başta olmak üzere Bursa'daki diğer ilgili kurumlarla işbirliği, ortak çalışma yapılması, tarım ve gıda sektörünün bütününe hizmet verecek şekilde donatılmış akredite bir laboratuar kurulması da üzerinde çalışma başlattığımız diğer konular."

Bursa Ticaret Borsası'nın yeni bir sürece girdiğini ifade eden Vali Şahabettin Harput, "Bursa Ticaret Borsası'nın omurgasını çiftçilerimiz oluşturuyor. Tarım sektörünün gelecekte ne kadar önem kazanacağını hepimiz biliyoruz. Onun için de tarım sektöründe güçlü olmak zorundayız" şeklinde konuştu.

Türkiye'nin birlik ve beraberlik tablosunu iftar sofralarında en iyi şekilde yansıttığını söyleyen AK Parti Bursa Milletvekili Önder Matlı ise, "Biz bu birlik ve beraberlikle yapılamaz denilenleri başardık. En koyu karanlığın yaşandığı günlerde aydınlığa hep birlikte ulaştık. Baktığımız zaman geçmişimizde büyük problemler yaşanmış. Bugün baktığımız zaman ise dünyada farklı sıkıntılar yaşanıyor; ancak Türk milleti birlik ve beraberliğini muhafaza ederek yoluna emin adımlarla devam ediyor" dedi.

Bursa Ticaret Borsası'nı en önemli proje ortaklarından biri olarak gördüklerini söyleyen Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO) Başkanı İbrahim Burkay, "Nerede üretim ve alışveriş varsa orada borsa oluşur. Bursa Ticaret Borsası da 89 yıllık köklü geleneğiyle kentimizin ticari yaşamının simgelerinden biridir. Daha iyi ve kaliteli hizmetle aktif piyasa aktörlerine fayda üretmeyi hedefleyen ticaret borsamız, artık bursa için elini daha fazla taşın atına koyma, üyesi ve kenti için bugünün gerçeklerine göre yarının vizyonunu oluşturmak zorundadır" ifadelerini kullandı.
İftar yemeğine katılan Et ve Süt Kurumu Genel Müdürü İsmail Kemaloğlu ise, et ve balık kurumunun kabuk değiştirdiğini söyleyerek, "Et ve Balık kurumu, Et ve Süt Kurumu olarak yeniden yapılandı. Dolayısıyla bütün hayvancılık piyasasını düzenleyen yeni bir düzenleyici kurum olarak görev yapacak. Temel amacı piyasa istikrarını sağlamak olacaktır" dedi.
(YS)

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!