Bursa'da potanın şampiyonu '23 Nisan' oldu

Bursa Büyükşehir Belediyesi ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğinde yapılan Büyükşehir Okul Sporları Etkinlikleri (BOSE) kapsamında gerçekleştirilen Basketbol Şenliğinin şampiyonu 23 Nisan Ortaokulu oldu.

Bursa'da potanın şampiyonu '23 Nisan' oldu

Bursa Büyükşehir Belediyesi ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü arasında yapılan protokol kapsamında Büyükşehir Okul Sporları Etkinlikleri (BOSE) öğrencileri sporla buluşturmaya devam ediyor. Bu yıl 250 bin öğrencinin sporla buluşturulması hedeflenen BOSE kapsamında gerçekleştirilen Basketbol Şenliği, 17 ilçedeki 42 ortaokuldan 400'e yakın öğrenci ve öğretmeni Hüdavendigar Kent Parkı'nda buluşturdu. Üç gün süren şenliğin final müsabakaları da oldukça çekişmeli geçti. Şampiyonluk için kıyasıya mücadele eden öğrencileri, Büyükşehir Belediyesi Başkanvekili Süleyman Çelik de yalnız bırakmadı.

Şampiyon 23 Nisan

Gelişme çağındaki çocukların, beceri, koordinasyon, sürat, çabukluk, iletişim kurma ve birlikte hareket etme gibi yeteneklerini ortaya çıkarmak için yapılan müsabakanın şampiyonu 23 Nisan Ortaokulu oldu. İsmail Kadriye Solakoğlu Ortaokulu'nun ikinci olduğu şampiyona da Barbaros Ortaokulu ile Karamehmet Ortaokulu da üçüncülüğü paylaştı. Şenlikte dereceye giren sporculara madalyanın yanı sıra basketbol topu ve mangala takımı hediye edildi.

Hayat boyu spor

Ödül törenine katılıp, dereceye giren öğrencilere madalyalarını veren Büyükşehir Belediyesi Başkanvekili Süleyman Çelik, Büyükşehir Belediyesi olarak hayat boyu spor kavramının yaygınlaştırılması amacıyla farklı etkinliklere imza attıklarını söyledi. Spor ve oyunun çocuklara olumlu davranış kazandırmadaki en önemli araçların başında geldiğini ifade eden Çelik, "Hareket ihtiyacının ve sosyalleşmenin, kişiler arası iletişimin öneminin daha da belirginleştiği günümüzde bu açığı kapatabilmek; zihnen ve bedenen sağlıklı nesiller yetiştirebilmek için çocuklarımızı spor etkinliklerinde buluşturmaya devam ediyoruz. Bu amaçla; Hüdavendigar Kent Parkında 17 ilçemizdeki ortaokullarımızın katılımıyla güzel bir basketbol şenliği düzenledik. Dereceye giren tüm öğrencilerimizi kutluyorum" dedi.

 

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!