Bursa'da pazar tezgahlarında fiyatlar düşmüyor (ÖZEL HABER)

Havaların iyice ısınmasıyla tezgahlarda hareketlilik başladı. Bazı meyve ve sebzeler tezgahlarda son zamanlarını yaşarken, bazıları da yeni görücüye çıktı. Hal böyle olunca kimi ürün cep yaktı, kimi ürün ise yüz güldürdü. İşte pazardaki son durum...

Bursa'da pazar tezgahlarında fiyatlar düşmüyor (ÖZEL HABER)

BANU ŞEN - KAAN VARDAR  / BURSADA BUGÜN

Pazar fiyatlarındaki düşüş kimi vatandaşı sevindirse de kimi vatandaşlar fiyatları hala yüksek buluyor. Fiyatların makul olmadığını söyleyen vatandaş dertli. Öte yandan pazar esnafı bundan sonra çok fazla düşüş olmayacağını açıkladı.

Fiyatların günümüz şartlarına göre iyi olduğunu savunan esnaf vatandaşla bir türlü anlaşamıyor. Bu duruma tepki gösteren vatandaşlar "Eskiye nazaran fiyatlar düştü ama yine yeterli değil. Emekli maaşı ile geçinen insanlarız. Bu para ihtiyaçlarımız için yeterli gelmiyor.  Meyve sebze fiyatları el yakıyor, istediğimizi alamıyoruz" diyerek sitem etti.

Pazarcılarda ise durum tam tersi. Vatandaşlardan gelen tepkileri haksız bulan pazar esnafı "Fiyatlar olması gerektiği gibi. Artık hiçbir şey ucuz değil. Fiyatlar çok fazla değişmeyecek, bu sezonu böyle bitiririz gibi görünüyor" dedi.

ZAM ŞAMPİYONU PEYNİR OLDU

Çiftçinin maliyetinin artması ve besiciliğin azalmasıyla süt ve süt ürünlerine gelen zam durmak bilmiyor. Bu durumdan en çok nasibini alan peynir oldu. Fiyatların yükseldiğini söyleyen esnaf, daha da yükseleceğini söyleyerek kötü haberi verdi.

Görünen o ki günümüz şartlarında ne vatandaş ne de esnaf beklediğini alamıyor.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!