Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Bursa'da Panayır Mahallesi sesini duyurmak istiyor (ÖZEL HABER)

Osmangazi İlçesi'nde bulunan Panayır Mahallesi bu sıralar sivrisineklerden dert yanıyor. Muhtarın ilaçlama çalışmaları maalesef sorunu çözmede yetersiz kalıyor çünkü vatandaşın ve muhtarın iddiasına göre sivrisineklerin kaynağı temizlenmeyen Nilüfer Deresi ve mahallede uygun olmayan koşullarda hayvan beslenmesi.

Bursa'da Panayır Mahallesi sesini duyurmak istiyor (ÖZEL HABER)

EZGİ KAYI / BURSADA BUGÜN

Bursa Osmangazi'de bulunan Panayır Mahallesi sakinleri sivrisineklerden dert yanıyor. 

Panayır Mahalle Muhtarı Binali Taş, ilgili çalışmaları yaptığını ancak işe yaramadığını, yetkililerden de konuyla ilgili acil çözüm beklediklerini ifade ederek, "Panayır mahallesi sivrisinekten kurtulamıyor. Yetkililerden bir an önce bu sorun için çözüm bekliyoruz. Haftada iki gün sinekler için ilaçlama yapılıyor ancak çözüm bu değil" dedi.

"MAHALLEMİZDEKİ DERE TEMİZLENMEZSE HEPİMİZ MAĞDUR OLACAĞIZ"

Binali Taş, Bursada Bugün'e yaptığı açıklamada, yetkililere seslendi. Taş, "Mahallemizde yoğun bir şekilde hayvan çiftliği ve tavuk kümesleri var. En büyük sorunumuz Nilüfer Deresi. Derede ıslah çalışmaları yapılmadığı için Panayır Mahallesi sivrisinekten kurtulamıyor. Yalnızca sivrisinek problemi yarattığı için değil çok kötü bir görüntüye sahip olduğu için de derenin ve etrafının ıslah edilmesini istiyoruz. Derenin geçtiği farklı yerlerde ıslah çalışması yapıldı ancak Panayır mahallesi unutuldu. Yetkililerden bir an önce bu sorun için çözüm bekliyoruz" ifadelerini kullandı.

Binali Taş, derenin insan sağlığını da tehdit ettiğini vurgulayarak, "Haftada iki gün sinekler için ilaçlama yapılıyor ancak çözüm bu değil. Fabrikalar atıklarını Nilüfer Deresi'ne bıraktıkları için akan su çamur gibi. Koronavirüs sürecinde üretimi durdurduklarında su tertemizdi, eskiden biz bu derede balık yakalardık ancak şimdi simsiyah ve kimyasal atık dolu. İnsan sağlığını tehdit ediyor. Büyükşehir Belediyesi'ne dere ıslahıyla ilgili dilekçelerimizi verdik, onay geldi ancak bütçe çıkmasını bekliyoruz umarız bir an önce yapılır vatandaşlarımız rahat nefes alır. Eğer bu dere yapılmazsa hepimiz mağdur olacağız" şeklinde konuştu.

"YETKİLİLERE SESİMİZİ DUYURAMADIK"

24 yıldır bu mahallede olduğunu söyleyen bir vatandaş, "1996 yılından beri bu mahalledeyim o yıllardan beri bu mahallenin derdi aynı; sivrisinek sorunu ve hayvan besleyen vatandaşlar. Bu hayvanları uygun olmayan şartlarda besliyorlar çevreye zarar veriyorlar. Ayrıca mahallemizden geçen dere çok pis. Bu yüzden sivrisinek sorunuyla başa çıkamıyoruz. Artık evimizde otururken pencerelerimizi açamaz duruma geldik. Muhtarımız sağ olsun çalışmalara başladı, biz daha önce birkaç kez imza topladık ancak sesimizi yetkililere duyuramadık" diyerek yetkililere seslendi.

Kaynak: BURSADA BUGÜN

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!