Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Bursa'da Panayır Mahallesi'nin sorunları bitmek bilmiyor! (ÖZEL HABER)

Bursa'nın Osmangazi İlçesine bağlı Panayır Mahallesi'nin sorunları bir türlü bitmek bilmiyor. Dere kokusu, imar, yol problemleri mahalle halkını adeta canından bezdirdi. Panayır Mahallesi Muhtarı Binali Taş, "Bursa'ya gidişimiz var, dönüşümüz yok" diyerek yetkililerden yardım beklediklerini ifade etti.

Bursa'da Panayır Mahallesi'nin sorunları bitmek bilmiyor! (ÖZEL HABER)

GÜLNAME PAÇA / BURSADA BUGÜN

Bursa'nın Osmangazi ilçesinden yer alan Panayır Mahallesi uzun süredir birçok sorunla mücadele ediyor.

Mahalle halkının en önemli problemlerin başında dere kokusu, imar ve yol sorunu geliyor. 

Panayır Mahallesi sakinleri yetkililer tarafından unutulduklarını savunuyor.

"YETKİLİLERDEN RİCA EDİYORUM BİZİ DAHA FAZLA MAĞDUR ETMESİNLER"

Panayır Mahallesi'nde çok fazla eksik olduğunu söyleyen Muhtar Binali Taş, "Burası gelişmemiş ve kırsalda kalmış bir mahalle. Çoğu hizmetlerimiz gelmedi. 4 yıldır T2 hattımız kapalı. Vatandaşlarımız bu yüzden mağdur oluyorlar. Bahsettiğim yolu sadece biz kullanmıyoruz. Doğanevler, Panayır, Demirtaş, İsmetiye olarak 4 mahalle birden kullanıyor. Bu yol kapalı ve biz çok sıkıntı çekiyoruz. Defalarca dilekçe yazdık. Yetkililer bize 3. Pınar Caddesi'nden yol verdiklerini söylüyorlar. O caddeye de hiç kimse gitmiyor. Vatandaşa sebebini soruyorum. Merkeze gidişimiz 2 kat daha uzuyor diyorlar. Yetkililerden rica ediyorum bizi daha fazla mağdur etmesinler. Bu bahsettiğim mahalleler köprü altından gidiyorlar. Orada her gün kaza oluyor. Köprü alçak. Yüksek araçlar hasar görüyor. Bursa'ya gidişimiz var, dönüşümüz yok" ifadelerini kullandı. 

"BİR DEPREMDE PANAYIR MAHALLESİ BİTER"

Muhtar Taş, "Kırsal kesimlerden gelip, buraya yerleştik. Gücümüzün yettiği kadar ev yaptık. Evet, depreme dayanıklı değil. Biz buraların kat emsalini istiyoruz. Bizim burada imarlı olan yerler var ve 2,5 kat emsali var. Biz bunların 7 kata çıkarılmasını istiyoruz. Çünkü kimse eski binasını onaramaz. Ev yaparak para sıfırlanmış zaten. Eğer biz bunun kat emsalini yükseltirsek müteahhit girer buralara. Biz medeni bir şekilde yaşamak istiyoruz. Kat emsali verdiğimiz zaman her şey daha düzenli olur. Allah korusun bir depremde Panayır Mahallesi biter." şeklinde konuştu.

"PANAYIR MAHALLESİ SAHİPSİZ"

Panayır Mahallesi'nde ikamet eden vatandaşlar ise "Muhtar sorunlarla çok ilgileniyor. Ama Panayır köyden beter oldu. Bursa'nın göbeğinde doğalgazsız oturuyoruz. Alt yapı yok. Yolumuz kapalı. İnsanlara neden eziyet ediyorlar. Panayır Mahallesi pislikten gözükmüyor. Sinekten mahalleden geçilmiyor. Panayır Mahallesi sahipsiz" ifadelerine yer verdiler.

"YILLARDIR BU DEREDEN ŞİKAYETÇİYİZ"

Panayır Deresi'nin yakınında oturan bir diğer vatandaş da "Dere çok kokuyor. Etrafı kapalı değil. Çocuklar dere suyuyla oynuyor ve hasta oluyorlar. Derenin ön tarafına çalışma yapıldı ama geri kalan kısmı kaderine terk edildi. Yıllardır bu dereden şikayetçiyiz. Yaz mevsiminde asla pencere açamıyoruz. Yetkililerden rica ediyorum lütfen temizlesinler" dedi.

Kaynak: BURSADA BUGÜN

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!