Bursa'da Panayır'a modern pazar yeri

Bursa Osmangazi Belediyesi tarafından yapılması planlanan Panayır mahallesi kapalı pazar alanın temeli törenle atıldı. 300 günden önce bitirilmesi planlanan 5 bin 500 metre karelik pazar yeri, bünyesinde 208 pazarcının satış yapmasına olanak sağlayacak.

Bursa'da Panayır'a modern pazar yeri

Osmangazi Belediyesi tarafından yapılması planlanan Panayır mahallesi kapalı pazar yerinin temel atma töreni Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar ve beraberindekilerin katılımıyla gerçekleşti. Panayır mahallesinde yatırımların son hızla devam ettiğinin altını çizen Başkan Dündar, "İnşallah bu bölge İstanbul caddesinden girdiğimizde modern bir yapılaşmanın cazibe merkezi olmasını yeniden ortaya koyuyoruz. Panayır bölgemiz, Bursa'nın büyük bir mahallesi. Bu mahallede planlarla ilgili sıkıntıları olan bir bölgemiz. Bizler 2009'da buraya göreve geldiğimizde hizmetlerimize, hizmet binası ile başladık. Burada halen daha bir çok hizmetimizi mahallemizde sürdürüyoruz ve sürdürmeye devam edeceğiz. Bu mahallemizde 4 cami çevre düzenlemesi yapıldı. Hemen yanımızda bulunan cem evi inşaatından itibaren düzenlendi" dedi.

Panayırda yapılan hizmetlerden de bahseden Başkan Mustafa Dündar, "Panayır hizmet binası, 8 adet yeni park, 5 okulda çevre düzenlemesi,15 bin metrekare kamulaştıma ve buna harcanan 6 milyon liralık kamulaştırma ücretleriyle hizmetlerimizi sürdürüyoruz. Panayır spor tesisi çevre düzenlemesi, Osmangazimizin 40 dönüm üzerindeki en büyük spor tesislerinden biri. Yeşil alanıyla, futbol sahasıyla orası bölge insanının faydalandığı bir yer. Taş Köprü mahallesi DSİ'nin su taşkın sahasında kalan ve hizmetlerin götürülemediği bir mahalle. 2009 yılında biz oraya gittiğimizde bize bir çok talepler geldi. Yasal ölçüler çerçevesinde gidip orada hizmetlerimizi sürdürüyoruz. Oradaki en büyük hizmeti, Taş Köprü mahallesinde inşaa edilen 40 metre uzunluğundaki köprüyü inşa ederek, orasının bu bölge ile bağlarını kurduk. Köprüleri inşaa ederek hizmeti ve yaşam kalitesini adım adım yükseltiyoruz" ifadelerini kullandı.

Kapalı pazar yerinin Panayır mahallesi için bir ihtiyaç olduğunun da altını çizen Osmangazi Belediye Başkanı Dündar, "Bugün burada Panayır mahallemizin en önemli ihtiyacı pazar yerinin kapalı hale gelmesi. Bursaı 5 bin 500 metrekarelik bir alan. Burada yapacağımız çalışma ile modern görünümlü pazar yeri bu bölge insanının kullanımına sunulmuş olacak. 208 pazarcının yer alacağı bu alan, 6 milyon liraya maal olacak" şeklinde konuştu. Temel atma töreninden sonra kurban kesildi. Programa vatandaşların ilgisi yoğun oldu.

 

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!