Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Bursa'da otobüs çilesi! (ÖZEL HABER)

Bursa'da Hamitler/Fethiye istikametinde toplu taşıma araçları ile ulaşım yapan vatandaşlar, bazı otobüslerin geç gelmesinden dertli. Otobüs şoförlerinin tavırlarından rahatsız olduklarını belirten Bursalılar denetimlerin artırılmasını talep etti.

 Bursa'da otobüs çilesi! (ÖZEL HABER)

GÜLNAME PAÇA - BANU ŞEN / BURSADA BUGÜN 

Hamitler/Fethiye mevkinden hareket eden otobüsler, vatandaşı mağdur etmekte sınır tanımıyor.

Toplu taşıma araçlarını kullanan vatandaşlar,  otobüsün geç gelmesinden ve şoförlerin tavırlarından rahatsız olduklarını belirtiyor. 

OTOBÜSLER ÇOK KÜÇÜK 

Sabah saatlerinde işe giden vatandaşlar ve okul yolundaki öğrencilerin en çok kullandığı ulaşım araçlarından B-10 otobüsü, zamanında gelmiyor ve otobüs durağında yoğunluk olduğundan, yolcuların hepsini alamıyor. Otobüsün boyut ve kapasite olarak çok küçük olduğunu söyleyen vatandaşlar, sabahları gidecekleri yerlere geç kaldıklarını ifade ettiler.

B-10 otobüsünde yolculuk yapan bir vatandaş, "Sabahları buradan B-10 otobüsüne binip okula giden öğrenciler ve işe yetişmeye çalışan insanlar var. Otobüs tam saatinde gelmiyor, geç geliyor. Gelmesi gereken saatte, hepimiz durakta oluyoruz. Fakat 40 dakika otobüsü bekliyoruz. Şoföre neden bu kadar geç geldiğini sorduğumuzda ise ters bir tepkiyle karşılaşıyoruz. Otobüs çok küçük ve alçak. Durakta bekleyenler olarak hepimiz binemiyoruz, binsek bile çok kalabalık oluyor ve içeride sıkışıyoruz. Sürekli yolcular arasında ve şoförlerle kavga çıkıyor. İnmeleri gereken durakta, inemeyenler oluyor. Bunun yanı sıra, kasislerden geçerken ayakta durmak bizim için çok zor oluyor. Otobüs zaten çok kalabalık, bir de alçak olunca bizim için tehlikeli bir yolculuk oluyor. Gerekli yerlere şikayetimizi yaptık, kapasitenin artırılmasını istedik ama cevap alamadık" dedi.

Uzun bir süredir bu şekilde yolculuk yaptıklarını dile getiren vatandaşlar, en kısa zamanda denetim yapılmasını ve otobüs kapasitesinin artırılmasını bekliyor.

Kaynak: BURSADA BUGÜN

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!