Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Bursa'da Örnek Yemek'e, Covid-19 Güvenli Üretim Belgesi (ÖZEL HABER)

Örnek Yemek Sanayi Yönetim Kurulu Başkanı Abidin Şakir Özen, TSE onaylı Covid-19 Güvenli Üretim Belgesi alan Örnek Yemek'in gelişimini ve koronavirüs sürecini Bursada Bugün'e anlattı.

Bursa'da Örnek Yemek'e, Covid-19 Güvenli Üretim Belgesi (ÖZEL HABER)

EZGİ KAYI / BURSADA BUGÜN

Koronavirüs hayatımıza girdiğinden beri pek çok şeyi değiştirdi ve bu süreçten olumsuz etkilenen birçok sektör oldu.

Yemek sektörü olumsuz anlamda diğer sektörlere göre az etkilense de bu alanda da ciddi değişiklikler yaşandı.

Bursa'da temelleri 1967 yılında atılan ve bugün endüstriyel anlamda da oldukça geniş bir kitleye hizmet veren Örnek Yemek Sanayi bu değişime hızla ayak uydurdu ve TSE'den onaylı Covid-19 Güvenli Üretim Belgesi alarak rakipleri arasında fark yaratmayı başardı. Örnek Yemek Sanayi Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Abidin Şakir Özen, Örnek Yemek'i ve koronavirüs sürecini Bursada Bugün'e anlattı. Özen, "Koronavirüs sürecinde hem lokantalarımızda hem de endüstriyel yemek alanımızda tedbirlerimizi aldık. Belgelendirilmesi TSE tarafından yapılan Covid-19 Güvenli Üretim Belgesi'ni de aldık. Koronavirüse karşı aldığımız tedbirlere yemeklerimizi müşterilerimize ulaştırıyoruz" şeklinde konuştu.

"GÜNLÜK 18 BİN KİŞİLİK YEMEK YAPILIYOR, 220 NOKTAYA DAĞITILIYOR"

Örnek Yemek Sanayi Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdür Abidin Şakir Özen, Örnek Yemek'in dünden bugüne gelişimini ve bugün geldiği noktayı şu sözlerle ifade etti: "Örnek Yemek, temelleri 1967'de atılmış bir şirkettir ve ilk zamanlarda lokantacılık faaliyetine başlamıştır. Bugün lokantacılık sektöründe Abidin Usta markasıyla Bursa'da 4 şube olarak çalışmalarına devam etmektedir. 1980'lerin sonlarında Bursa'nın da sanayileşmesiyle birlikte yavaş yavaş bu sektöre de yemek ihtiyacı doğmuştur. Lokantacılıkla başlayan serüven adım adım endüstriyel yemeğin de temellerini oluşturmuştur. Örnek Yemek, Bursa'da 1985'ten bu yana sahibi hiç değişmeyen ve faaliyetlerine ara vermeyen bir firmadır. Yalova Yolu'nda bulunan merkez noktası günlük 18 bin kişiye yemek üreten 25 bin kapasiteli bir merkezdir. Burada 4 bin metrekare kapalı alanda çalışmalarımızı sürdürüyoruz. 18 bin kişilik yemeğin günlük dağılımı 220 noktaya yemek bırakılmasıyla ve 12 noktada yerinde üretim yapılmasıyla gerçekleşiyor."

TSE'DEN ÖRNEK YEMEK'E COVİD-19 GÜVENLİ ÜRETİM BELGESİ

"Koronavirüs sürecinde hem lokantalarımızda hem de endüstriyel yemek alanımızda tedbirlerimizi aldık" diyen Abidin Şakir Özen, Örnek Yemek'in aldığı Covid- 19 Güvenli Üretim Belgesi'nden ve koronavirüs tedbirlerinden bahsederken, "Hem lokantalarımızda hem de endüstriyel yemek alanımızda tedbirlerimizi aldık. Belgelendirilmesi TSE tarafından yapılan Covid-19 Güvenli Üretim Belgesi'ni de aldığımız tedbirler sayesinde elde ettik. Koronavirüse karşı aldığımız tedbirlere yemeklerimizi müşterilerimize ulaştırıyoruz. Zor bir süreçten geçiyoruz ve bunu her geçen gün hissediyoruz" ifadelerini kullandı.

"YAPILAN YATIRIMLARLA BURSA'DA ENDÜSTRİYEL YEMEK SEKTÖRÜNE YENİ PAZARLAR AÇILACAK"

Abidin Şakir Özen, ayrıca "Biz yemeklerimizle her mutfağa girip ve her noktaya ulaştığımız için kovid sürecinde en çok dikkat etmesi gereken sektörüz. 220 noktaya ulaşıyoruz. Bu süreçte biz de hayatımızı yalınlaştırdık. Fiziksel temastan kaçınıyoruz, görüşmelerimizi internet üzerinden devam ettiriyoruz. İnanıyorum ki aşının bulunmasıyla normalleşme başlar ve bu normalleşmeyle beraber önü açık olan Türkiye ekonomisi daha iyi durumlara gelir. Bursa'nın önü Türkiye'den de açık, hem kurulacak yeni otomobil fabrikası hem de yapımı devam eden mevcut TEKNOSAB Sanayi Bölgesi'nin bitmesiyle Bursa'da çok güzel bir ivme yakalanacağını düşünüyoruz. Böylece bizlere yani endüstriyel yemek sektörüne yeni pazarlar açılacak. Biz de bu manada kendimizi hazırlıyoruz ve yolumuza devam ediyoruz" diyerek sözlerine son verdi.

Kaynak: BURSADA BUGÜN

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!