Bursa'da Ömer Kumova görevi devraldı

Rumeli kökenli girişimcilerin Türkiye'deki ve Balkanlardaki sesi olmak ve dünyaya tanıtmak vizyonu ile çalışmalarını sürdüren RUMELİSİAD, yeni dönemde Ömer Kumova ile devam ediyor.

Bursa'da Ömer Kumova görevi devraldı

Rumeli kökenli girişimcilerin Türkiye'deki ve Balkanlardaki sesi olmak ve dünyaya tanıtmak vizyonu ile çalışmalarını sürdüren RUMELİSİAD, genel kurulunu gerçekleştirdi.

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, Ak Parti Bursa Milletvekilleri Refik Özen ve Atilla Ödünç, BTSO Başkan Vekili Cüneyt Şener, Bursa Ticaret Borsası Meclis Başkanı Mehmet Aydın ve çok sayıda sivil toplum kuruluşu temsilcisinin katılımı ile gerçekleşen genel kurulda RUMELİSİAD üyeleri de hazır bulundu.

Genel kurul öncesinde RUMELİSİAD Parkı'nda bulunan MİNİARUMELİ Projesi'nin son eseri ve Bursa'da tek olan monoblok mermerden Atatürk heykeli de açıldı.

Genel kurulda söz alan Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş "11 aylık bir belediye başkanı olarak Bursa'nın bütün dinamikleri ile birlikte hareket ediyoruz. RUMELİSİAD iş dünyası kısmında birçok başarılı projeye imza attı. Umuyorum ki yeni dönemde de aynı şekilde süreç devam edecektir. Bizler de Bursa Büyükşehir Belediyesi olarak trafik başta olmak üzere birçok konuda iyileştirme çalışmaları yürütüyoruz. Kentimiz uluslararası bir değerlendirmeye göre dünyada en yaşanılabilir şehirler arasında seçildi. Bu değerlendirmeler bizim için sevindirici. Ancak kişiye bağlı olmayan kurumsal sürdürülebilirlik içeren bir anlayışa geçmemiz gerekiyor. Ancak böyle başarılı olabiliriz" dedi.

Kılıkçıer: "Bursa'da ve Balkanlarda Birçok İlki Başardık"

Genel kurulun açılış konuşmasını yapan RUMELİSİAD 2014 - 2018 Dönemi Yönetim Kurulu Başkanı Erol Kılıkçıer; "RUMELİSİAD olarak Balkanlar ve Türkiye arasında birçok başarılı projeyi hayata geçirdik. Birlikte çalıştığımız tüm ekip arkadaşlarıma çok teşekkür ederim" dedi.

Yeni Dönemde Ömer Kumova Görevi Devraldı

Yapılan oylama ile göreve gelen RUMELİSİAD 2018 - 2020 Dönemi Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Kumova ise; "Yeni dönemde genç ve dinamik bir kadro ile başarılı çalışmalar yürüteceğiz. Ekonomiyi çok daha fazla konuşan bir yapıya geçiyoruz. İkili iş birliklerini geliştirmeye devam edeceğiz. Avrupa'da bulunan RUMELİ iş adamı dernekleri ile ilişkilerimizi kuvvetlendireceğiz. Ayrıca mesleki eğitim veren bir okulu da hayata geçirmek hedefimiz var. Üyelerin kendi içinde de ticaret hacmini kuvvetlendireceğiz. Bir önceki dönemde faaliyet gösteren tüm ekip arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Yeni dönemin hayırlı olmasını diliyorum" dedi.

Genel kurulda seçilen yönetim kurulu ise şu şekilde oluştu.

Ömer Kumova, Abidin Şakir Özen,Ahmet Özkayan,Ahmet Elsıkar,Alaattin Kırcalı, Ali Mutlu,Anıl Okan Şen,Ayhan Korgavuş,Buğra Artıç, Erhan Adalıer, Ersin Birnican, Eliz Güney, Fatih Vardar, Ferdi Yılmaz, Gürol Ferik, Gülşah Cebelli, Halil Bedzetti, Hasan Akbaş, İbrahim Özhan, İslam Muröz, Mahir Elbir, Murat Evke, Mustafa Ferik, Naime Kaşmer, Nezih Bağcı, Ozan Deveci, Salih Başnak, Serhat Ademoğlu, Sinan Topuk, Taner Aşık, Ümit Okyay, Zarif Alp

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!