Bursa'da olaylar durmuyor! İşte görüntüler...

Bursa'nın Yıldırım İlçesi'ne bağlı Yavuzselim Mahallesi'nde bir grup vatandaş BDP'lileri protesto etmek amacıyla toplandı. İki grup arasında sıcak saatler yaşanırken, silahlar çekildi, ateşlenen silahlarla gerginlik hat safhaya ulaştı. Olaylarda yaralanan 2 kişiden birinin kurşunla yaralandığı öne sürüldü. Polis olaylara müdahale etti. Öfkeli gruplar dağıldı.

Bursa'da olaylar durmuyor! İşte görüntüler...

BURSA'DA DEHŞET GECESİ - FOTO GALERİ

 

BURSA'YA ÇEVRE İLLERDEN ÇEVİK KUVVET TAKVİYESİ 

 

Bursa'nın Yıldırım İlçesi'ne bağlı Yavuzselim Mahallesi'nde bir grup vatandaş BDP'lileri protesto etmek amacıyla toplandı. Mahallenin iki ayrı bölgesinde toplanan yüzlerce vatandaş ile birlikte polis ve gazeteciler bekliyor. Mahallenin diğer tarafında ise BDP'liler toplu halde bekliyor. Yavuzselim Mahallesi'nin iki köşesini tutan grup, zaman zaman sloganlar atarak BDP'lilere tepki gösteriyor. 2 grup halinde bekleyen çevik kuvvet ekipleri ise, iki grubun karşı karşıya gelmesini engellemeye çalışıyor.

SİLAHLAR ÇEKİLDİ, ORTALIK SAVAŞ ALANINA DÖNDÜ

Bursa'nın Yıldırım İlçesi'ne bağlı Yavuzselim Mahallesi'nde bir grup vatandaş BDP'lileri protesto etmek amacıyla toplandı. İki grup arasında sıcak saatler yaşanırken, silahlar çekildi, ateşlenen silahlarla gerginlik hat safhaya ulaştı. Taş ve sopalarla başlayan gerginlik, silahların ateşlemesiyle ortalık savaş alanına döndü.

Çevik kuvvet ve Özel Harekat ekipleri olaylara müdahale etti. Gergin saatlerin yaşandığı Yavuzselim'de polis olayları yatıştırmaya çalışıyor.

BİBER GAZI VE TAZİKLİ SUYLA MÜDAHALE

Polis tazyikli su ve biber gazı kullanarak grubu dağıttı. Olaylarda çok sayıda ev ve iş yeri zarar görürken; BDP'li grup sokakta bulunan çöp kutularını ateşe verdi. Polis BDP'li grubu uzaklaştırmaya çalışırken, vatandaşlar da BDP'lilere tepki gösterdi. Polisin müdahalesiyle BDP'li grup sokak aralarına kaçarken, bazı vatandaşlar da ellerine aldıkları taşlarla BDP'lileri püskürtmek istedi. Bu sırada toplanan BDP'liler, polise taş atıp ellerinde sopalarla saldırmaya çalıştı. Bazı vatandaşlar da ellerine aldıkları balta ve sopalarla BDP'lilere saldırmak istedi. Polisin attığı biber gazlarından da bazı vatandaşlar ve gazeteciler etkilendi.

2 KİŞİ YARALANDI
Bölgede silah sesleri yükselirken, 1 vatandaş başına isabet eden taşla, 1 kadın da başına tuğla vurulması sonucu yaralandı. Yaralılar Çevik Kuvvet ekipleri tarafından araca alınarak hastaneye götürüldü.

Polis, gaz bombası kullanarak gruplara müdahale etti. Bölgede olaylar öfkeli kalabalığın dağılmasıyla sona erdi.

OLAYLAR NASIL GELİŞTİ

Merkez Yıldırım İlçesi Ulus Mahallesi'nde geçtiğimiz pazar günü, cezaevindeki açlık grevlerine destek vermek isteyen BDP'li gruba, Yavuz Selim Mahallesi'nde bulunan vatandaşlar tepki gösterince arbede çıktı. Polisin güçlükle kontrol altına aldığı arbede dün gecede devam etti. İlçede gerginlik bu akşam da sürdü. Saat 20.00 sıralarında Yavuz Selim Mahallesi'nde toplanan ve aralarında bozkurt işareti yapıp, "Kahrolsun PKK" sloganı atan 500 kişiden oluşan grup ile 400 metre mesafedeki Ulus Mahallesi'nde biraraya gelen 250 kişiden oluşan BDP'li grubun arasına polis panzerlerle set kurdu. Bu sırada polis ekeplerine saldıran BDP'liler, barikatı aşarak karşı tarafta toplanan grubu taş ve sopalarla saldırdı.
Polisin biber gazı ve jop kullanarak tarafları ayırmaya çalıştığı kavga sırasında çok sayıda silah sesleri duyuldu. Arbede sırasında bir polis memurunun silahı da kimliği belirlenemeyen kişilerce alındı. Yaşanan gerginlik sırasında iddiaya göre 31 yaşındaki İ.K. başının sol şakağına isabet eden kurşunla, bir kişi de taş ve sopalarla aldığı darbe sonucu kolundan yaralandı. Şevket Yılmaz Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırılan İ.K.'nin hayati tehlikesinin bulunduğu bildirildi.

EMNİYET MÜDÜRÜ OLAY YERİNDE

Olayların başlamasından hemen sonra Yıldırım İlçesi'ne giden Bursa Emniyet Müdürü Ali Osman Kahya, ekipleri buradan yönlendirdi. Takviye polis ekiplerinin de geldiği Yıldırım İlyçesi'ndeki kavga, yaklaşık 4 saat sürdü. Saat 24.00 sıralarında polislerin müdahaleleri sonucu göstericiler dağıldı. Olay çevresinde yapılan aramalarda ise göstericiler tarafından zorla alınan polis memurunun silahı kavganın yaşandığı bölgenin yakınındaki boş bir arsada çalıların arasında bulundu.
Olayla ilgili soruşturma başlatılırken, yaralanan gencin bu silahtan atılan kurşunla vurulup vurulmadığı yapılan balistlik incelemeden sonra anlaşılacak.

YATIŞTIRILMAK İSTENDİ AMA OLMADI

Bursa'da Yavuzselim Mahallesi'nde iki gündür devam eden olaylar üzerine, Yavuzselim Mahallesi'nde toplanan iki grubu sakinleştirmeye çalışan Yavuzselim Spor Kulübü Başkanı Orhan Sarsıcı, ''Bugün burada Yavuzselim Mahallesi ve Ulus Mahallesi üzerinden oyunlar oynanıyor'' dedi.

 Bursa'da bir grup BDP'linin ''cezaevlerindeki açlık grevlerine destek vermek amacıyla'' AK Parti Yıldırım İlçe Başkanlığı'na yürümesi üzerine çıkan ve iki gündür devam eden olaylar sonucu, bugün Yavuzselim Mahallesi'nde toplanan iki grup, kanaat önderleri ve emniyet güçleri tarafından sakinleştirilmeye çalışılıyor.
Olayların provokasyon olduğunu belirten Yavuzselim Spor Kulübü Başkanı Orhan Sarsıcı, Yavuz Selim Mahallesi'nde basın mensuplarına yaptığı açıklamada, iki grup arasında haber taşıyanlar olduğunu ifade etti.
Evlerin, dükkanların, ATM'lerin ve otobüs duraklarının zarar gördüğünü dile getiren Sarsıcı, ''Bugün burada Yavuzselim Mahallesi ve Ulus Mahallesi üzerinden oyunlar oynanıyor. İki tarafı da gerenler var. Sabahtan beri muhtarlarımızla bütün esnafımızı gezdik. İnanın sadece birileri laf taşıyor. Bugün, 'Öteki taraftakiler gelip Ulus'u basacak' diyorlar. Ulustakiler harekete geçiyor bir şey olacak diye. Çünkü bu olayları yaşamışlar. Buradakilere de 'Orada sapan dağıtılıyor' diyorlar. Bu sefer buradakiler hazırlanıyor. İki tarafa da yanlış bilgi veriliyor. Buradaki insanların da buna kanmaması lazım'' diye konuştu.
Bu arada, çevik kuvvet ve özel harekat ekipleri, akşam saatlerinde Yavuzselim'de toplanmaya başlayan iki grubun karşı karşıya gelmelerini barikat kurarak engellemeye çalışıyor.
Öte yandan bir grup, güvenliği sağlamak amacıyla Haşim İşcan İlköğretim Okulu'na götürüldü. 

 

 

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!

YGS sınavı ne zaman yapılacak?
YGS başvuru ne zaman yapılacak?
Kara Para Aşk 7. bölüm fragmanı ve özeti izle 23 Nisan 2014
Ankara'nın Dikmen'i 7. bölüm full izle, Ankara'nın Dikmeni son bölüm izle, 23 Nisan 2014
Ankara'nın Dikmen'i 7. bölüm fragmanı ve özeti izle
Kızılelma 15. bölüm full izle, Kızılelma son bölüm izle, 23 Nisan 2014
Kızılelma dizisi 15. bölüm fragmanı izle 23 Nisan 2014
Sevdaluk 16. bölüm full izle, Sevdaluk son bölüm izle, 23 Nisan 2014
Sevdaluk 16. bölüm fragmanı ve özeti izle 23 Nisan 2014
Hıyanet Sarmalı 27. bölüm full izle, Hıyanet Sarmalı son bölüm izle, 23 Nisan 2014
Hıyanet Sarmalı 27. bölüm fragmanı izle 23 Nisan 2014
Muhteşem Yüzyıl 133. bölüm full izle, Muhteşem Yüzyıl son bölüm izle, 23 Nisan 2014
Muhteşem Yüzyıl 133. bölüm fragmanı ve özeti izle, 23 Nisan 2014
Muhteşem Yüzyıl 133. bölüm 2. fragmanı izle
Medcezir 32. bölüm fragmanı izle
Güneşi Beklerken 42. bölüm fragmanı full izle
Beni Böyle Sev 57. bölüm fragmanı izle, 28 Nisan 2014
Benim İçin Üzülme 54. bölüm full izle, Benim İçin Üzülme son bölüm izle, 22 Nisan 2014
Benim İçin Üzülme 54. bölüm fragmanı ve özeti izle 22 Nisan 2014
Kaçak 26. bölüm full izle, Kaçak son bölüm izle, 22 Nisan 2014
Kaçak 26. bölüm fragmanı ve özeti izle
Kurt Seyit ve Şura son bölüm full izle, Kurt Seyit ve Şura yeni bölüm izle