Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Bursa'da öğretmene cinsel istismardan 9 yıl hapis

Bursa'nın Gemlik ilçesinde Ayhan K. isimli öğrenmenin öğrencisine cinsel istismarda bulunduğu iddiasıyla çılan davada karar belli oldu. Sanık öğretmen iki ayrı cinsel istismar suçundan 9 yıl hapis cezasına çarptırıldı. Hakim sanık öğretmeni iki ayrı cinsel istismar suçunda 9 yıl hapis cezası ile cezalandırdı.

Bursa'da öğretmene cinsel istismardan 9 yıl hapis

Bursa Gemlik'te 2018 yılında Ayhan K. isimli öğretmenin gerçekleştirdiği iddia edilen cinsel istismar davasında, karar belli oldu. Sanık öğretmen iki ayrı cinsel istismar suçunda 9 yıl hapis cezası ile cezalandırıldı.

Gemlik Ali Kütük Ortaokulu'nda, 2018 yılı Mart ayında matematik öğretmeni olan Ayhan K.'nin, aynı okuldaki iki öğrenciye kendi evinde özel ders esnasında "Sarkıntılık yapmak suretiyle çocuğun cinsel istismarı" suçunu işlediğine ilişkin Bursa 12. Ağır Ceza Mahkemesinin 2018/831 sayılı dosyasının yapılan karar duruşmasında sanık öğretmene çocuk başına 4 yıl 6 ay ceza verdi. 2 ayrı cinsel istismardan suçundan ceza 9 yıl olarak karara işlendi.

Duruşmada dava savcısının "Mağdurların istikrarlı beyanı, sanığa iftira atmalarını gerektirecek bir husumetlerinin bulunmaması, tüm dosya kapsamı ve toplanan delillerin incelenmesinde mağdurların öğretmenliğini yapan, aynı zamanda mağdurlara ikametinde özel olarak matematik dersi verdiği anlaşılan sanığın, eğitim ve öğretim vasfını kötüye kullanarak, cinsel haz almak amacı ile eylemlerine uyan TCK'nın 103/1,3 d maddesi uyarınca, her bir mağdur yönünden ayrı ayrı cezalandırılması" talebini yeniledi.

Sanık öğretmen ve avukatlarının da katıldığı duruşmada hakim sanığı cinsel istismar suçunu işlediğinin sabit olduğuna karar vererek, cezayı önce 3 yıl, daha sonra eğitici ve öğretici vasfını göz önünde bulundurarak 4 yıl 6 aya çıkarttı. Olayda 2 ayrı öğrencinin cinsel istismar mağduru olmasından dolayı ceza 9 yıl oldu. Kararın ardından taraf avukatlarının istinafa o da olmaz ise yargıtaya müracaat edecekleri öğrenildi.

Öte yandan söz konusu olayla alakalı olarak 2018 yılında meydana gelen olayda, zanlı öğretmen bir süre tutuklu kaldıktan sonra tutuksuz yargılanmak üzere serbest kalmış, olayda 2 ayrı aile suç duyurusunda bulunmuştu. Olayın zanlısı öğretmen Ayhan K. emekliye ayrılmış, bir kısım velide aileleri suçlayarak olayın olmadığını veya okul dışında olan söz konusu olayda okulun adının kullanılmasına da tepki göstermişti.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!