Bursa'da öğrenciler sertifikalarını aldı

Bursa Yıldırım Belediyesi öncülüğünde gerçekleştirilen akıl oyunları eğitim kursunu tamamlayan öğrenciler sertifikalarını aldı.

Bursa'da öğrenciler sertifikalarını aldı

Yıldırım Belediyesi ile Yıldırım Kaymakamlığı, Yıldırım İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Yıldırım Halk Eğitim Müdürlüğü ve Potansiyel Üstün Yetenekliler Derneği (PÜYED) işbirliğinde çocukların zihinsel gelişimlerine katkı sağlamak için düzenlenen Akıl Oyunları Eğitim Kursu Yaz Okulu'nu tamamlayan kursiyerler sertifikalarını aldı. Yıldırım Belediyesi Sosyal Destek ve Rehberlik Merkezi'nde (BEDESTEM) gerçekleştirilen sertifika törenine Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali'nin yanı sıra Yıldırım Kaymakamı Mehmet Aydın, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Sevinç, Yıldırım Halk Eğitim Merkezi ve Akşam Sanat Okulu Müdürü Ali Celal Elmas ve öğrenci velileri katıldı.

POTANSİYELİMİZİ HAREKETE GEÇİRİYORUZ

2017-2018 Eğitim Öğretim Akıl Oyunları Eğitim Kurslarında 54'ü yaz döneminde olmak üzere 174 öğrenci eğitim gördü. PÜYED'in uzman öğretmenleri tarafından 4 Haftalık eğitimi tamamlayanlar arasından 'üstün yetenekli' olarak nitelendirilen öğrenciler, özel eğitim almaları için yönlendirilecek. Akıl Oyunları eğitiminin önemine vurgu yapan Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali, " Nüfusumuzun büyük bir bölümü çocuk ve gençlerden oluşuyor. Dünya nüfusunun her geçen gün daha fazla yaşlandığı günümüzde genç nüfusumuz bizim en büyük potansiyelimiz. Bu potansiyeli doğru kullanabilmek ve harekete geçirebilmek için çocuklarımıza nitelikli eğitim vererek onları geleceğe hazırlamalıyız" dedi.

İŞBİRLİĞİ BAŞARIYI GETİRİYOR

Akıl Oyunları Eğitimi'nin 'eğlenirken öğrenme' ilkesine dayandığını hatırlatan Başkan Edebali, "Bu eğitimler sayesinde çocuklarımızın zihni açılıyor, aklı çalışıyor, analitik düşünme ve problemlere hızlı çözüm üretme becerileri gelişiyor. Ayrıca bu eğitimler sayesinde bir taraftan bu çocuklarımızın gelişimine katkı sağlarken, diğer taraftan da onların potansiyelini gün yüzüne çıkarıyor ve buna göre eğitim almalarına imkan sağlıyor" ifadelerini kullandı. Yıldırım Belediyesi'nin özellikle eğitim alanında ilçeye çok önemli katkılar sağladığını söyleyen Yıldırım Kaymakamı Mehmet Aydın, "Kurumlar arasındaki koordinasyon ve iş birliği başarıyı da beraberinde getiriyor. Belediyemiz ile birçok ortak projeye imza atıyoruz. Bu gün yine bu anlamlı iş birliğinin meyvelerini toplamaya devam ediyoruz. Katkılarından dolayı Başkanımıza ve tüm emeği geçenleri kutluyorum" diye konuştu.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!