Bursa'da Nihat Hatipoğlu'na yoğun ilgi

Bursa Yıldırım Belediyesi, 'Mahalle Sohbetleri' programında ünlü İlahiyatçı Prof. Dr. Nihat Hatipoğlu'nu ağırlamayı sürdürüyor.

Bursa'da Nihat Hatipoğlu'na yoğun ilgi

Yıldırım Belediyesi'nin düzenlediği 'Nihat Hatipoğlu ile Mahalle Sohbetleri'nin Kasım ayındaki programı Yiğitler Mahallesi'nde ilçe sakinlerinin yoğun katılımıyla gerçekleştirildi.

Salonda boş yerin kalmadığı programda Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed (S.A.V)'in hayatından kesitler anlatan Nihat Hatipoğlu, "Allah'ın yeryüzüne en büyük lütfu, en büyük nimeti Hz. Muhammed'dir. O'nu anlamak ve izinden gitmek tüm Müslüman aleminin yapabileceği en önemli sorumluluktur. Peygamber efendimizin hayatını anlatmak, çocuklarımıza öğretmek vazifemizdir" dedi.

Gelecek nesillerin iyi yetişmesi adına anne ve babalara düşen görevlerden de bahseden Hatipoğlu, "Bu milletin çocuklarını iyi birer Müslüman olması için yetiştirin. Burada en büyük görev annelere ve babalara düşüyor. Onları sahiplenin, sevin, gözetin" diye konuştu.

Programın sonunda Hatipoğlu, etkinliğin gerçekleşmesinde katkısı olan başta Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali'ye ve ekibine teşekkür etti.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!