Bursa'da MUYAD çalışmalarına tam gaz devam ediyor

Mudanya ve Köyleri Yardımlaşma Derneği (MUYAD) Başkanı Sahip Keçici, yapmış oldukları çalışmaları Bursada Bugün'e anlattı. Keçici, faaliyetlerde kullanılan paraların tümünün hayırseverlerden alındığının altını çizerek, Mudanyalı gençlere de "Gençlik gecesi" müjdesi verdi.

Bursa'da MUYAD çalışmalarına tam gaz devam ediyor

SEFA BALABAN/BURSADABUGUN.COM

MUYAD Başkanı Sahip Keçici dernek çalışmalarını Bursada Bugün'e anlattı. 3 sene önce kurulmalarına rağmen Bursa'da en aktif dernek olduklarını vurgulayan Keçici, "Mudanya'nın ihtiyacı olan bir dernektik. İnsanların ihtiyaçlarını karşılamak, ihtiyaç sahiplerine yardım eli uzatmak amacıyla bu yola çıktık" dedi. Hizmete başladıkları ilk senede 71 çocuğu sünnet ettirdiklerinden bahseden Sahip Keçici, "Bu sünnet cemiyetinde katkılarından dolayı Esentepe Hastanesi ve Bursa Büyükşehir Belediyesi'ne teşekkür ediyorum. Ramazan'da da bütün ihtiyaç sahiplerine yardımlarımız devam etti. Milli Eğitim Müdürlüğüne mont, bot ve kırtasiye yardımı olmak üzere yine Esentepe Hastanesi katkıları ile yardımımızı yaptık. Daha sonra da Mudanyamızda bulunan köylerimizin camilerinde onarım çalışmaları yaparak halkımıza hizmet etmeye devam ediyoruz. Akköy'de büyük bir incir festivali yaptık ve oldukça yoğun bir katılım sağladık. Bütün köylere elimizden geldiğince yardım yapmaya çalışıyoruz" ifadelerini kullandı.

Spor malzemesi ihtiyacı kalmadı

MUYAD olarak spor konusuna oldukça ilgili olduklarının altını çizen Sahip Keçici, "Bütün köy ve ilçenin minder, top ve spor malzemelerinin teslimini İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne yaptık. Biz dernek olarak bütün faaliyetlerimizde Esentepe - Anadolu hastaneleri sahibi Operatör Doktor Ergin Kopal beyin çok büyük desteklerini gördük" şeklinde konuştu.

"Gençlik gecesi yapacağız"

Eylül ayında gençlik gecesi yapacaklarını belirten Keçici, "Gençlerimize yönelik, onların sevdiği sanatçıları getirerek bir gençlik gecesi yapacağız" ifadelerini kullandı.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!